Bugünkü
Takvim

'da ler edildi

’da iki çalışma izni ihlali iddiasıyla edildi.

  • Dünya
  • 19.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.03.2017 18:35
ABONE OL
Endonezya'da Fransız gazeteciler sınır dışı edildi

Jakarta Post gazetesinin haberine göre, 'da turist vizesiyle bulunan 45 yaşındaki Jean Frank Pierre ve 42 yaşındaki Basille Marie Longhamp adlı gazeteciler, ülkenin doğusundaki Papua eyaletinde Puncak Jaya Dağı bölgesinde kiraladıkları helikopterle çekim yapmak üzereyken gözaltına alındı.

İki , eyalette çalışma izni olmadan çekim yapmaya çalıştıkları gerekçesiyle ülkeden gönderildi.

CEZA: ÜLKEYE GİRİŞ YASAĞI
Eyaletteki Tembagapura Göçmen Bürosu Başkanı Samuel Enock, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, iki Fransız gazetecinin bölgede gazetecilik faaliyeti için gerekli izinleri olmadan faaliyet göstererek göç yasasını ihlal ettiğini söyledi.

Gazetecilerin Turizm Bakanlığından çekim izni olmasına rağmen çalışma izni için yaptıkları başvurunun onaylanmadığını dile getiren Encok, edilen iki gazeteciye 6 ay ülkeye giriş yasağı konulduğunu kaydetti.

Enock, turist vizesi ile çekim izni verilmesi konusunun da birimler arasında koordinasyon eksikliğinden kaynaklandığını bildirdi. Endonezya hükümetinin sıkı denetim uyguladığı Papua eyaletinde, yabancı gazetecilerin faaliyetlerine kontrollü şekilde nadiren izin veriliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.