Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 17.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 17.03.2017 02:14
ABONE OL

’da 1 milyon faşist

’da yükselen la beraber, paramiliter grupların sayısı da giderek artıyor. Kıtanın dört bir yanındaki birliklerine üye olanların sayısı milyonu buldu

Avrupa’da 1 milyon faşist milis
ve aşırı sağın yükselişine sahne olan 'da, tahammülsüz politikalar toplumda da karşılık buluyor. 1 milyon Avrupalı'nın, 'sınırları korumak' amacıyla paramiliter gruplar oluşturduğu belirtilirken, Bulgaristan sınırında silahlı birlikler devriye geziyor.

BULGARİSTAN'DA 50 BİN
Hollanda ve Avusturya'da yapılan seçimlerde aşırı sağcı adayların tarihi çıkışlar sergilemesi, Fransa'da ırkçı Ulusal Cephe partisinin adayı Marine Le Pen'in anketlerde zirveye oynaması toplumda da karşılık buluyor. Fransızca yayın yapan Rusya merkezli haber sitesi "Sputnik", "Avrupa'nın sınırlarını göçmenlere karşı korumak için" seferber olan sivillerin sayısının bir milyonu geçtiğini öne sürdü. Macaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve İspanya gibi ülkelerde binlerce kişinin üye olduğu sivil kuvvetler oluşturulurken en çarpıcı ve sert örnek Bulgaristan'dan geldi. Los Angeles Times'ın haberine göre; Bulgaristan sınırlarında askeri eğitim kamplarını aratmayan gönüllü sınır bekçileri faaliyet gösteriyor. Kamuflaj, kar maskesi, kurşun geçirmez yelek ve postallarıyla bir özel harekatçıyı andıran Bulgar milisler, komando bıçaklarıyla antrenman yapıyor ve fiziksel eğitimden geçiyor. Gönüllü birliklerin liderlerinden Vladimi Rusev, gazeteye yaptığı açıklamada "Savaşa hazırız" dedi ve göçmenler için "Avrupa ve ABD'nin çıkarlarına karşı hareket eden bu suçlulara karşı ülkemizi koruyoruz" ifadelerini kullandı. Amaçlarının "Müslüman göçmenlere engel olmak olduğunu" söyleyen Rusev, şimdiye dek binlerce göçmenin Bulgaristan'a girmesini engellediklerini, bir o kadarını da yakalayarak polise teslim ettiklerini kaydetti. Bulgaristan'daki toplam gönüllü milis sayısının 50 bini geçtiği de Sputnik'in haberinde yer aldı.

MACAR SINIR AVCILARI
"Göçmenler, terörizmin Truva Atı'dır" diyen Başbakan Viktor Orban'ın ülkesi Macaristan'da da "Sınır Avcıları" adlı gönüllü birlikler faaliyet gösteriyor. 6 ay eğitim alan milis kuvvetlere tabanca, cop, kelepçe ve biber gazı veriliyor. Avusturya'da da sınırda görev yapan askerlerin, "Ortadoğu'dan gelen göçmenleri engellemeyi sürdürmek için gönüllü olarak askerlik sürelerini uzatma başvurusunda bulunduğu" haberleri Avrupa basınında yer almıştı.

SABAH

kalan karakter 1000

ürlg ürlg

İşin şakası yok,batı sınırlarımızı daha fazla korumamız lazım,GÜNDEME GETİRİN LÜTFEN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 17.03.2017 06:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.