Bugünkü
Takvim

Çocuklara

ve Hollanda, ülkelerinde yaşayan Müslüman ve Türk ailelerin çocuklarını, sudan sebepler göstererek ellerinden alıyor. Yetiştirme yurtlarında işkence gören çocuklara, Türk düşmanlığı aşılıyorlar.

  • Dünya
  • 16.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.03.2017 09:12
ABONE OL
Çocuklara Nazi zulmü

ve Hollanda, Nazizm eleştirisine tepki gösterse de bu ülkede başta Türkler olmak üzere Müslümanlara yapılanlar, 'İşte size Nazizm' dedirtiyor. II. Dünya Savaşı'nda Yahudilere karşı yapılan 'Etnik ve dini temizliği' ifade eden Nazizm, günümüz Almanyası ve Avrupası'nda 'Sistemli Türk ve Müslüman' temizliği olarak hortladı. Sudan gerekçelerle ailelerinden alınan ve Türklüğü ve Müslümanlığı unutturulmaya çalışılan Türk çocuklarının sayısı 100 bini aştı. Türkçe konuşmaları yasaklanan ve kilisede din değiştirme ayinlerine götürülen Türk çocukları, etnik ve dini yapısı unutturulması yetmiyor gibi 'Türk düşmanı' olarak yetiştiriliyor. Esen ailesi ve üç çocuğunun uğradığı din, dil, kültür saldırısı ve fiziksel şiddet, Almanlaştırılan' Türk çocuklarının yaşadıklarının bir özeti gibi.

Esen ailesinin 'Nazizmle' tanışması, iki yıl önce başladı. Emin Esen ve Alman vatandaşı olan eşi Sibel Esen, iki yıl önce çocukları Baran (8), Atakan (10) ve Kaan (13) ile mutlu bir hayat yaşıyordu. Sibel Hanım, bir gece hastaneye kaldırıldı. Baba Emin Esen ertesi sabah evinin kapısında karşılaştığı sürpriz ziyaretçilerin sözleriyle şoke oldu: "Biz Alman Gençlik Dairesi'nden geliyoruz. Karınız hastaneye kaldırılmış, oradaki hemşirenin ihbarına göre siz çocuklarınıza bakacak durumda değilsiniz. Çocuklarınıza Alman devleti olarak el koyuyoruz."

OKULDAN ALINMIŞ
İlk şoku üzerinden atan Emin Esen, "Biz çocuklarımıza bakacak güçteyiz. Eğer olmadığımızı düşünüyorsanız, Alman yasalarına göre bize bakıcı atamak zorundasınız" diyerek, çocuklarının alınmasına engelleyebildi. Ancak kısa süre sonra işten eve döndüğünde, evde bakıcı yoktu. Okul saati bittiği halde, üç çocuğu da hala eve dönmemişti. Hemen bakıcısını aradığını belirten Emin Esen'in "Çocuklarım nerede?" sorusuna aldığı yanıt, "Beni bir daha arama" ve yüzüne kapanan telefon oldu. Polisi aradı, ortaya çıktı ki Alman Gençlik Dairesi, ailesine haber vermeden Esen ailesinin üç çocuğunu okullarından alarak el koymuştu.

YURTTA İŞKENCE
"Eşim hastaneden çıkmıştı. Buna rağmen çocuklarımı bana vermediler" diyen Emin Esen, bu yaşadıklarının Almanya'daki Türk ve Müslümanlara karşı çok yaygın bir uygulama olduğunu belirterek şunları anlattı: "Çocuklarımla bizi bir ay boyunca hiç görüştürmediler. Üç çocuğumu, üç ayrı yurda yerleştirdiler. Sonra sadece cumartesi günleri, Alman bakıcı denetiminde bir iki saat görüşme izni verdiler. Türkçe konuşmak da yasaktı, yeterince Almancamda yoktu. Oğlum 'yarın ne yapıyorsun' diye sorduğumda 'Pazarları kilise günümüz, din değiştirme ayinlerini izlemeye gidiyoruz' dedi. Alman Gençlik Dairesi yöneticisine gidip 'Benim çocuğum Müslüman, neden kiliseye götürüyorsunuz' dedim, 'Ne var ki bunda, bir ziyaret' dediler. Çocuklarımın sürekli yüzünde ve vücudunda dayak belirtileri oluyordu. 'Çocuğumun gözü niye şişti' diye sorduğumda dalga geçer gibi 'Aaa, ne zaman olmuş. Hiç farkında değiliz' diyorlardı. Bir gün Alman Sosyal Sigortası'ndan bir mektup geldi: 'Oğlunuz, bir hafta hastanede kalmış. Oğlunuz, kendisini hastanelik edene kadar neden sabun yemiştir. (Büyük olasılık Türkçe konuştuğu içindir) Çocuğum bir hafta hastanede kalmış, tesadüfen haberim oldu."

YURTTA TÜRK DÜŞMANLIĞI AŞILADILAR
Tesadüf o ki hastaneye kaldırılan Esen ailesinin iki çocuğu Atakan ve Baran, aynı odada kalan Yugoslav çocuğun ailesine kaldığı yurtta uğradığı şiddeti anlatınca, o ailenin de tanıklığıyla Emin Esen iki çocuğunu bir yılın sonunda evine geri döndürebilmiş. "Ama peşimi bırakmadılar" diyerek anlatmaya devam ediyor Emin Esen: "İki çocuğumun velayetini almak ve çocuklarımı tamamen ailesinden koparmak için bana dava açtılar ve hala sürüyor. Büyük oğlum Kaan, hala yurtta kalıyor. Biz çocuklarımıza bakacak güçteyiz ve tek istediğimiz üç çocuğumuzla bir arada olabilmek. Çocuklarımızı Hıristiyan Almanlaştırmaya çalışıyorlar. Çocuğumla bir Cumartesi görüşürken, tabletimden bir bilgisayar oyunu açmak istedim. O sırada, tabletin ekranındaki Türk bayrağını gören oğlum 'Baba sil bu Türk bayrağını. Bana yurtta anlattılar, Türkiye'de çok kötü şeyler oluyormuş. Ben Türkleri sevmiyorum' dedi. Daha yeni yeni çocuklarımı geri kazanmaya başlıyorum."

HASANLAR HANS OLDU
Gazeteci Fuat Uğur ve Umut Yıldızı Derneği Başkanı Kamil Altay, Almanya ve Avrupa'da göstermelik nedenlerle ailelerinden kopartılarak dini, dili, ırkı, kültürü unutturulup 'Türk düşmanına dönüştürülmeye çalışılan Türk çocukları ve aileleri konusunda uzun yıllardır yardım çalışmaları yürütüyor. Anlattıkları, tüyler ürpertici...

ALMAN VE HIRİSTİYAN AİLELERE VERİLİYOR
Alman devleti tarafından el konulan çocuklar arasında 'Haklı gerekçeler' olsa da bunun sayısının çok az olduğuna dikkat çeken araştırmacı yazar Fuat Uğur, 'Türk ve Müslüman çocuklara karşı sistemli uygulamaya' dikkat çekti: "Çocuklar ailelerinden koparılırcasına alınıyor ve Hıristiyan ailelerin yanında asimile ediliyor. Tespitlerimize göre, 1965'ten bu yana 100 binin üzerinde Türk çocuğu, sudan gerekçelerle ailelerinden koparılıp Alman ve Hıristiyan ailelerin yanına verilerek etnik yapısından ve dininden uzaklaştırılmaya çalışıldı. Yani Almanya, 100 bin Türk çocuğunu devşirdi."

HER YIL 4 BİN ÇOCUĞA EL KONULUYOR
"Her yıl 4 bin Türk ve Müslüman çocuğuna, Alman devleti tarafından el konuluyor" diyen Kamil Altay ise şunları söyledi: "Direkt Alman vatandaşlığına geçirdikleri için 'El konulan göçmen çocuk' sayısının boyutu da bilinemiyor. AB yasalarına göre, aileler çocuklarına bakamıyorsa önce akrabalarının, sonra aynı etnik gruptan bir bakıcı aileye, o da yoksa aynı din grubundan bir bakıcı ailenin yanına verilmeli. Almanya, 50'li yıllardan sonra Polonya'dan 150 bin çocuk almıştı. Hepsi sonra Polonya düşmanı oldu. Türk Müslüman Hasanlarımız da Türk düşmanı Hanslara dönüştürülüyor."

Kaynak:Star

kalan karakter 1000

Ahmet Ahmet

Avrupa'daki Türk ve Müslüman çocuklarının zorla din değiştirilip bize kendi çocuklarımızı düşman yetiştirenleri engellemeliyiz bunun için her ülkedeki vatandaşlarımız yetkililerimiz herkes ailelerimizin çocuklarının bakıcılarını Türkiye'den gönderilmesini veya Alman yurtlarında Türk ve Müslüman çocuklarının eğitimi bakımı Türk ve Müslüman bakıcılar tarafından yapılması için Alman çocuğunu nasıl ki Türk ve Müslüman bakıp eğitemiyorsa bunun tersi de doğrudur Yani İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi bunu garanti etmesi lazım BM ve Dünya Örgütlerinde bu konuyu sık sık anlatıp onları kabullendirmeye zorlamalıyız adaletsiz olduklarından Türk İslam Birliği kurulana kadar pek kabul etmezler ama biz yine defalarca deneyelim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 16.03.2017 17:59
Mehmet TUNÇ Mehmet TUNÇ

BUNLARIN YAPTIKLARININ İNSANLIKLA BAĞDAŞIR BİR YANI YOK. ALLAH ISLAH ETSİN

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 16.03.2017 16:16
ado ado

ya kardeşim çıkın yurdunuza GELİN BIRAKIN BU SİYONİSTLERİN YAKASINI BUNU BİLE BİLE YAPIYORLAR KENDİZİ HEDER ETMEYİN YAZIK BU ÇOCUKLARA BEN ÖZÜLDÜM BUGÜN YEMEK YEMEDİM

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 16.03.2017 15:40
abdullah abdullah

bu hollanda ve almanyada kalmakta ısrar edenlere söylenecek çok söz var. hiç bir bahane sizi haklı göstermez. biz ülkemizdeyiz ve mutluyuz. sizin özelliğiniz ne. gelin marifetlerinizi ülkemizde sergileyin. bakın şu nazilerin yaptığına. nezaman akıllanacaksınız heyyyy alaman kafalı larrrrr.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 16.03.2017 12:01
adsız adsız

siz de vatanınıza dönün kardeşim. gavura güven duyulur mu hiç. mutlaka gavurluğunu gösterecektir

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 16.03.2017 09:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.