Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 15.03.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 15.03.2017 18:39

, lilerin can damarını kesti

ordusunun Gazze sınırında bulunan 6 tüneli yıktığı ve ülkeye girmeye çalışan 398 kişinin yakalandığı bildirildi.

Mısır, Filistinlilerin can damarını kesti

Ordu sözcüsü Albay Tamir er-Rifai, yaptığı açıklamada, 21 Şubattan bu yana ülkenin kuzeyindeki Sina Yarımadası ile Gazze sınırında bulunan 6 tünelin yıkıldığını belirtti.

Sözcü ayrıca, son 20 gün zarfında ülkeye yasa dışı yollarla girmeye çalışan 398 kişinin yakalandığını duyurdu. Açıklamada, Libya sınırındaki es-Sellum ve Sudan sınırındaki Şelatin kentlerinde farklı uyruklara sahip 398 kişinin yakalandığı ifade edildi.

TÜNELLER FİLİSTİNLİLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
'da 3 Temmuz 2013'teki darbe ile iktidara gelen askeri yönetim, lilerin "can damarı" olarak gördüğü in büyük kısmını yıkmış, Gazze sınırına büyük su boruları döşeyip tünellere deniz suyu pompalamıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.