Bugünkü
Takvim

: 'ye ihtiyacımız var

Fransa Cumhurbaşkanı , Hollanda'nın Türk bakanlara karşı koyduğu skandal tavır sonrası çıkan diplomatik krize ilişkin, "Bizim Avrupa'ya ve 'ye ihtiyacımız var. Türkiye'nin de Avrupa'ya. Her konuda olduğu gibi bu konuda da diyaloğu teşvik etmeliyiz." dedi.

  • Dünya
  • 15.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.03.2017 08:57
ABONE OL
Hollande: Türkiye'ye ihtiyacımız var

Fransa Cumhurbaşkanı François , Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i Elysee Sarayı'nda kabul etti. İki ülke arasında ulaştırma, iletişim, teknoloji ve kamu hizmetleri alanlarında işbirliği anlaşmaları imzalandı. Liderler görüşme sonrası ortak basın açıklaması düzenledi.

Toplantıda konuşan Hollande, Avrupa'da Türk bakanların girişine izin verilmemesi sonrası ortaya çıkan diplomatik skandala ilişkin," ve Avrupa ülkeleri arasındaki bir gerilim söz konusu. Bizim Avrupa'ya ve Türkiye'ye ihtiyacımız var. Türkiye'nin de Avrupa'ya. Her konuda olduğu gibi bu konuda da diyaloğu teşvik etmeliyiz" diye konuştu.

DAĞLIK KARABAĞ SORUNUNU
Hollande, Aliyev'le ikili ilişkileri ve Dağlık Karabağ sorununu görüştüklerini belirterek, "Yukarı Karabağ sorununda statükoyla bir yere varılamaz. Çatışmaların uzun sürmemesi gerekiyor. Minsk Grubu toplantılarında da diyaloğun yeniden başlatılması yönündeki çabamızı sürdürdük." ifadelerini kullandı.

Aliyev ise Dağlık Karabağ'da statükonun kabul edilemeyeceğini belirterek, "İşgal edilmiş topraklardan Ermenistan çekilmeli. Minsk Grubu ülkeleri bölgede statükonun kabul edilemez olduğunu söylediler. Ancak Ermenistan buna uymaya pek meyilli değil." şeklinde konuştu.

Toplantı sonrası Hollande, Aliyev onuruna akşam yemeği düzenledi.

kalan karakter 1000

DOĞAN DOĞAN

SİZLER GÜVENİLMEZ İNSANLARSINIZ OSMANLIYIDA İÇERDEN DIŞARDAN HAİNLERLE YIKTINIZ ŞİMDİ İÇİMİZDE SİZİN YANINIZDA OLANLAR ONLAR KORKSUNLAR SAVAŞTA PARA BABALARI OLANLAR SAVAŞTA KAZANIR SAVAŞTA KAYBEDERLER UNUTULMAMALIDIR TÜRKLER UMUDUN BİTTİGİ YERDE YEŞERİR İNGİLİZE BAK NEYİ KAYBETTİGİNİ İMPARATORLUGUNU BU GÜN AHKAM KESEN YERİN YEDİ KAT ALTINDA RAHAT EDEMİYECEK İNANCIMIZ ALLAHA TAM

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.03.2017 20:12
mustafa mustafa

anlasildi neden böyle konustugu aliyev le oldugu icin birzamanlar bu fransa yaser arafatada yardim ediyordu sonuc malum israil hep kazandi filistin hep kayip eti

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.03.2017 19:43
ado ado

ya bizim sana ihtiyacımız be nankör biz size yaranamayız bizden uzak durun siyonist katiller

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 15.03.2017 15:41
semiz semiz

feto seviyesi dialoa turkiyenin ihtiyaci yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 15.03.2017 12:01
Bülent Bülent

Bu nankör Avrupanın güvenliğini Türkiye sağlamaktadır.Bunu kendileri de bilmektedir.Batılıların karıştırdığı coğrafyaların insanları göçmen durumuna düşdüler ve canlarını kurtarmak isteyen bu insanları istemiyorlar.Bunlara bariyer olan Türkiye.Sadece insan göçü değil diğer kaçakçılık metodlarını da engelliyen Avrupayı güvenli tutan Türkiyedir.Bu nankör Avrupanın aklını başına getirmek için en uygun zamanda Avrupaya geçmek isteyen göçmenlere sınırlar açılmalıdır.Başta yunanistan,avusturya,almanya,isviçre,hollanda olmak üzere fetö,pkk destekçisi bu Türk düşmanı ülkeler düşünsünler artık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 15.03.2017 11:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.