Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 14.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.03.2017 22:16
ABONE OL

'dan provokatif karar

'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı, için onay verdi.

Almanya'dan provokatif karar
Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ana Komisyonunda alınan karara göre anıt, Lehmbacher Weg Mezarlığı'na dikilecek. Toplam 5 bin üyesi bulunan Köln Ermeni-Hristiyan Cemaati'nin Yeşil Alanlar Komisyonu'na başvurusuyla gündeme gelen sözde Soykırımı Anıtı, daha sonra Şikayet Komisyonu'na taşınmıştı. 2015 yılı sonunda Şikayet Komisyonu'ndan olumlu yönde karar çıkmasının ardından, konu Ana Komisyon'un gündemine gelmişti.

MÜSLÜMANLARIN DA OLDUĞU MEZARLIĞA DİKİLECEK

Müslümanlara ait bir bölümün de bulunduğu Lehmbacher Weg Mezarlığı'na sözde Soykırım Anıtı'nın dikilecek olmasına, Köln Türkleri Dayanışma ve İnisiyatif Platformu'nun Sözcüsü Levent Taşkıran tepki gösterdi. Soykırım Anıtının dikileceği mezarlık önünde açıklama yapan Levent Taşkıran, "Platform olarak bu konuyu yaklaşık iki yıldır takip ediyoruz. Köln Belediyesi ve Köln'deki siyasi partilerle gerekli görüşmeleri yaptık. Ama maalesef olay, Ana Komisyon'da bizim hiçbir şekilde görüşümüz alınmadan, bütün fraksiyonların da ortak kararı olarak aleyhimize gelişmiştir" dedi.

KARAR SİYASİ
Kararın siyasi olduğunu savunan Sözcü Taşkıran sözlerini şöyle sürdürdü: "Görüşmelerde biz, her taraftan insanların öldüğünü ve bunların topluca anılması gerektiği önerisini sunduk. Buna da sıcak bakılmadı. Bu şekilde bir karar alınması buradaki Türklere saygısızlıktır. Bu kararı tanımıyoruz ve antidemokratik buluyoruz."

Köln Büyükşehir Belediyesi Başkanı Henriette Reker, kararın tüm fraksiyonların birliğiyle alınmasını memnuniyetle karşıladığını açıkladı.
Köln Anakent Belediye Meclisi Üyesi Malik Karaman (SPD), DHA'ya yaptığı açıklamada, kendisinin kararın alındığı Ana Komisyon'da görevli olmadığını ifade etti. Karaman, alınan kararın kesin olduğunu ve uygulanması için başka bir oylamaya ihtiyaç bulunmadığını açıkladı.

kalan karakter 1000

xs xs

Bunlar eceli gelmiş köpek gibiler. Defolup gideceklerya sağ sola salyalarını akıtıyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 15.03.2017 10:52
garip garip

istediğinizi yapın suriyeyi halledelim karabağıda halledeceğiz. siz istediğinizi okuyun İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR. siz HAÇLILAR it sürüsünüz bizim gözümüzde.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 15.03.2017 09:35
ihsan ihsan

incirlikten çıkartın ilk icraat bu olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 15.03.2017 08:28
MUSTAFA MUSTAFA

SİZDE ALMANYAYA CEHENNEMİ YAŞATIRSINIZ KARDEŞLER

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 15.03.2017 08:07
izlenimler izlenimler

Neo (Neu) Faschismus = Corporatismus Corporatismus = Kapitalismus ( Büyük şirketler ve hükümet birleşmesi ) Kapitalismus = Siyonismus SIYONISMUS = Neo (Neu) FASCHISMUS

Aynı Görüşte misiniz?
evet48
hayır0
cevapla 15.03.2017 01:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.