;

'de genç kızı lü olduğu için dan indirdiler

'nın başkenti 'de bir genç kızın, lü olduğu için vatman tarafından dan indirildiği yönündeki şikayeti üzerine inceleme başlatıldı.

Berlinde genç kızı başörtülü olduğu için tramvaydan indirdiler

polisinden yapılan açıklamada, Treptow-Köpenick ilçesinin Friedrichshagen bölgesinde yabancı düşmanlığı bir olayın gerçekleşmiş olabileceği belirtildi.

Açıklamaya göre, 14 yaşındaki bir genç kız, Bölschstrasse adlı durakta a bindikten sonra vatmanın hoparlörlerden lü olan kimseyi taşımadığı yönünde bir anons yaparak kendisinin tramvaydan inmesini istediğini anlattı. Tramvayda bulunan herhangi bir yolcudan destek alamadığını aktaran genç kız, tedirgin bir şekilde tramvaydan indiğini dile getirdi.

Kızın söz konusu olayı, orada bulunan bir yetişkine anlattığı ve polise ihbarda bulunduğu, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Berlin eyaletinin toplu taşıma şirketi BVG sözcüsü Petra Reetz ise suçlamanın incelendiği, bunun için görüntülerin değerlendirileceğini vurguladı.

Bölscherstrasse adlı duraktan çok sayıda tramvayın geçtiğine işaret eden Reetz, genç kızın maalesef hangi tramvay hattında olayın gerçekleştiğini söyleyemediğini, bundan dolayı çeşitli araçlardaki kayıtlara bakılacağını kaydetti.

Etiketler: , , ,
  • 30 Kasım 2016, Çarşamba 22:39

kalan karakter 1000

AB ONE minute AB ONE minute

Din, Dil, Irk, Renk farki gözetmeksizin DEMOKRASI HAVARILERI Başörtüsüne takilmişlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 01.12.2016 00:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.