;

'da da bir hadisesi patlak verdi!

'da "İstihbarat birimine ait leri ortamında yaymak ve aşırı İslamcı eğilimler göstermek" suçlamasıyla Müslüman bir Alman istihbarat ajanı hakkında tutuklama kararı verildi. Gündeme bomba gibi düşen adli hadise Almanya'ya firar eden 'ın da içinde yer aldığı Türkiye'deki MİT TIR'ları olayını anımsattı.

Almanyada da bir Can Dündar hadisesi patlak verdi!
Yargılandığı mahkeme tarafından 'Devletin gizli bilgilerini açıklamak' suçu sebebiyle 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan 'ın firar ettiği çok konuşulacak bir karara imza attı.

GİZLİ BELGELERİ YAYAN AJANA TUTUKLAMA
Alman iç istihbarat teşkilatı basın sözcüsü aracılığıyla yaptığı açıklamada, kendileri için çalışan müslüman bir istihbarat ajanının tutuklandığını ifade etti. Alman vatandaşlığı bulunan şahsın gerekçesi olarak da "İstihbarat birimine ait leri ortamında yaymak ve aşırı İslamcı eğilimler göstermek" olarak açıkladı.


* BBC'de yer alan Alman ajanının "Gizli belgeleri yaymak" suçu sebebiyle tutuklanması ile ilgili haberin bir kısmı...

BASINDA SALDIRI İDDİALARI DA YER ALDI
Bazı Alman basın yayın organları daha ileri giderek söz konusu kişinin istihbarat ajansının Cologne oficine saldırıda bulunacağını iddia etti. Bu haberi yayınlayan basın organlarından birisi olan iddiasını söz konusu şahsın internet üzerinden yaptığı yazışmalara dayandırdı fakat yetkili kaynaklardan bu iddiayı doğrulayan bir açıklama gelmedi.

Alman , basında yer alan iddialara cevap vermek amacıyla tutuklanan müslüman ajan ile ilgili "Herhangi bir saldırıda bulunacağına ilişkin somut bulguya ulaşamadık" açıklamasını yaptı.

RESMİ AÇIKLAMA: İNTERNET ÜZERİNDEN SAHTE İSİMLE YAYINLADI!
İstihbarat servisine ait belge ve bilgileri internet üzerinden sahte isim kullanarak yaymakla suçlanan ajanın 2014 yılında İslamiyeti seçtiği fakat ailesinin bile bundan haberinin olmadığına ilişkin bazı kafada soru işareti bırakan bilgilere de yer verildi Alman medyasında. Hatta konuyla ilgili yer verdiği haberinde tutuklanan müslüman ajanın istihbarat servisi tarafından ülkedeki Müslümanlarla ilgili gizli bilgiler sağlamak amacıyla istihdam edildiğini belirtti.

ALMANYA'YA FİRAR EDEN CAN DÜNDAR OLAYINI ANIMSATTI!
'Devletin gizli bilgilerini açıklamak' sebebiyle Türkiye'de hakkında mahkeme tarafından verilmiş bir hapis cezası bulunan Can Dündar'ı kendi sınırları içerisinde barındıran hatta her fırsatta onore eden Almanya, "İstihbarat birimine ait gizli belgeleri internet ortamında yaymak ve aşırı islamcı eğilimler göstermek" suçlamasıyla bir müslüman istihbarat ajanını tutuklayarak söz konusu kendi çıkarları olduğunda her türlü ikiyüzlülüğü sergileyebileceğini tüm dünyaya gösterdi.
  • 30 Kasım 2016, Çarşamba 06:43

kalan karakter 1000

İSMAİL İSMAİL

Eskiden teşkilatı mahsusa vardı 3.5 attırıyordu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.11.2016 19:12
ERTUĞRUL ERTUĞRUL

kendilerine gelince tü ka ka tutukla basın özgürlüğü gibi zırvaları bir kenara bırak, ama Türkiye olunca vay basın özgürlüğü vay insan hakları.. kendi yaşadığı memleketin altına dinamet döşeyene insan denmez.. insan denmeyeceği içinde insan haklarından yararlanamaz.. Bu memleketi bu güzel yurdu parçalamaya bölmeye yönelik ne tür eylemi sözü olan herkes varsa inşallah ettikleri ayaklarına dolanır..

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 30.11.2016 16:12
Pala Pala

Ben bu adamdan çok bunun yurt dışına çıkış yasağını kaldıran hakime isyan ediyorum. Eğer hala görevdeyse yazıklar olsun bu ülkeye. Hapis cezası alan birinin nasıl olur da yut dışına çıkış yasağı kaldırılır. Bu devletin, kaçan hainin yerine bunu salanları ceza evine atması lazım. Maden çok sevdikleri can dündarın yatmasına gönülleri razı gelmedi o zaman kendileri onun yerine yatsın. Bunun kaçmasına bilerek ve isteyerek yardım etmektir bu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 30.11.2016 14:34
FatihSultan23 FatihSultan23

almanya bizim Türk suçlularını dost biliyorsa bizlerde alman düşmanlarını dost biliriz, o şerefsiz terörist dündar kancığını chpkk lıların yardımıyla almanyaya sığınıp kaçırdılar yoksa dündar iti gidemezdi. Şerefsizler hainler şimdide avrupa terörist birliğine yanaşıyorlar yıllardan beri chpkk avrupa terçrist birliğine hep destek çıkardı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 30.11.2016 13:22
yşlmvi yşlmvi

KENDİ DEVLETLERİNE KARŞI YAPILINCA TUTUKLUYORLAR AMA BİZİM ÜLKEMİZDE OLUNCA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DEYİP BİZİM ÜLKEMİZE BASKI YAPMAYA CALIŞIYORLARO VE HAİNE OTURUM İZNİ VERİYORLAR İKİ YÜZLÜ AVRUPA

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır1
cevapla 30.11.2016 12:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.