Bugünkü
Takvim

seçilmesi sonrası FETÖ destekçisi o isim etti

Clapper, Obama döneminde atanan ve 'ın göreve başlama sürecinde etmesi beklenen üst düzey yöneticiler arasında istifa eden ilk isim oldu. Clapper, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanan darbeci askerler için, "Bizim bazı muhataplarımız, ya tasfiye edildi ya da tutuklandılar" demişti.

  • Dünya
  • 17.11.2016 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.11.2016 02:18
ABONE OL
Trump seçilmesi sonrası FETÖ destekçisi o isim istifa etti

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü , yeni başkan seçilen Cumhuriyetçi Donald 'ın Beyaz Saray'da göreve başlamasına 64 gün kala sını sunduğunu açıkladı.

Clapper, istifa açıklamasını, ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesindeki ulusal güvenlikle ilgili bir oturumun öncesinde yaptı.

Trump'ın göreve başlamasına 64 gün kaldığını hatırlatan Clapper, "Dün gece istifa mektubumu sundum, ki bu beni çok iyi hissettirdi." ifadesini kullandı. Clapper'ın, Trump'ın iş başına gelmesiyle birlikte yeni atanacak yöneticilere yer açmak için görevinden ayrıldığı belirtiliyor.

Clapper, Obama döneminde atanan ve istifası beklenen üst düzey yöneticiler arasında istifasını sunan ilk isim oldu.

İstifasını neden erken sunduğuna ilişkin açıklama yapmayan Clapper, Amerikan istihbaratının çatı kuruluşu olarak bilinen Ulusal İstihbarat Direktörlüğünün 4. direktörü olarak 6 yıldır görev yapıyordu.

15 TEMMUZ SONRASI SKANDAL BİR AÇIKLAMADA BULUNMUŞTU
ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ soruşturması kapsamında tutuklamalara ilişkin , "Darbe girişimi ve geri tepmesi, Türkiye'deki ulusal güvenlik aygıtının tamamını etkiledi. Bizim bazı muhataplarımız, ya tasfiye edildi ya da tutuklandılar" açıklaması yaparak FETÖ'cü komutanları koruyan bir tavır sergilemişti.

kalan karakter 1000

GÜZEL YURDUM GÜZEL YURDUM

Ne oldu Clapper daha düne kadar borazan gibi ötüyordun simdi korkudan kacmayami hazirlaniyorsun bütün hayallerin suya düstü dimi

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 18.11.2016 03:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.