;

ABD'nin kanlı maskesini düşüren soru!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü , 'ın kentini DAEŞ'ten kurtarmak için düzenlenen operasyona ilişkin "Ne zamandan beri ABD, yabancı askerlerin Irak içerisinde bulunması için Irak hükümetinin rızası olması gerektiğini düşünüyor? Daha önce siz girip önceki lideri devirdiniz" sorusu karşısında dansöz gibi kıvırdı.

ABDnin kanlı maskesini düşüren soru!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü 'ın brifinginde gündem operasyonuydu. ABD hükümetinin Musul operasyonunun hükümeti tarafından yürütüldüğüne ilişkin açıklamalarını tekrarlaması üzerine Toner'a, "Peki orada bulunan Amerikan askerleri emirleri Irak hükümetinden mi alıyor?" şeklinde bir soru yöneltildi. Toner, "Biz orada sadece eğitim ve danışmanlık için bulunuyoruz." yanıtını verdi.

Bu yanıtın ardından bu kez de Toner'a, "Ne zamandan beri ABD, yabancı askerlerin Irak içerisinde bulunması için Irak hükümetinin rızası olması gerektiğini düşünüyor? Daha önce siz girip önceki lideri devirdiniz." ifadesi kullanıldı.

Bunun üzerine Toner, "Şu anda şartlar farklı. Bugün Irak'ta seçilmiş bir hükümet var." değerlendirmesinde bulundu.​

Etiketler: , ,
  • 18 Ekim 2016, Salı 20:41

kalan karakter 1000

misafir misafir

Sen kiminle kafa buluyorsun.Amacınız oradaki petrol kuyuları.Engel olmayalım diyede operasyonlara bizi kabul etmiyorsunuz.Karşınızda çocuk yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 19.10.2016 15:43
neşet neşet

üzerinde,güneş batmayan imparatorluğun adı İNGİLTERE idi. bugünkü adı A.B.D oldu.osmanlıyı parçalayan İNGİLTERE arap devletleri ve israil oluşunca kendisini buraların BANİSİ vede HAMİSİ sayarak dilediği gibi hareket etmektedir.olay budur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 19.10.2016 15:13
ihsan ihsan

dünyayı karıştırmak terörize etmek darbe yaptırmak CİA nın görevleri arasında inceleyin göreceksiniz büyük şeytan deccal ABD

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 19.10.2016 11:16
türkoğlu türkoğlu

dünyanın başına terör belasını saran abd değil mi? deaş ı önce silahlandırdı. Şimdi de diğer ülkelere silah satmak için, sözde deaş ı yok etmeye çalışıyor görünüyor. yarın pyd/ypg yi dünyanın başına musallat edecek. avrupalılar da hak bayram zannediyor. nasıl olsa onlara '''şimdilik saldırmıyor'''

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 19.10.2016 10:53
SUAT SUAT

İŞLERİNE NASIL GELİRSE ONA GÖRE DAVRANIP KILIF UYDURUYORLAR ,GÜYA ÇOK ADALETLİ İNSANCILLAR ,LANETLİLER KLÜBÜ

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır0
cevapla 19.10.2016 09:04

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.