;

'liler Obamayı konusunda topa tuttu

The American Interest dergisi Başkanı 'yı eleştiri yağmuruna tuttu. Obama'nın izlediği politikalarla 'yi kaybettiğini yazan dergi, Türkiye'nin Batı'ya özellikle de ABD'ye yabancılaştığını söyledi.

ABDliler Obamayı Türkiye konusunda topa tuttu
Başkanı 'nın tutarsız politikası nedeni ile Rusya'nın Ortadoğu siyasetinde önemli bir rol oynadığını ve ile yeniden kurulan ilişkilerin sadece Washington'un değil, aynı zamanda NATO'nun da bir problemi olduğunu öne sürüldü. The American Interest dergisinde yer alan habere göre, Barack Obama'nın Türkiye-ABD ilişkilerini olumsuz etkilediğini yazdı.

TÜRKİYE'Yİ ABD'YE YABANCILAŞTIRDI
Obama'nın Suriye politikasının Amerika'nın çıkarlarına zarar verdiğini yazan yazar, Moskova'nın Washington'un kararsızlığından faydalanarak İran veTürkiye ile karlı bir ticari ilişki kurduğunu yazdı. Yazıda ayrıca Rusya'nın NATO'ya ciddi bir yara verdiği ve Türkiye'nin Batı'ya özellikle de ABD'ye yabancılaştırdığı belirtildi.

The American Interest Dergisinde yayınlanan makalede, "Suriye'de birçok zorlu problem var ve alternatifleri az, ancak Obama'nın Suriye politikası en kötülerinden birisi ve en üzücü örneklerden birisi olarak uzun yıllar boyunca dünya siyasi arenadaki yerini alacak." ifadesi yer aldı.
Etiketler: , ,
  • 18 Ekim 2016, Salı 13:46

kalan karakter 1000

Okan Peker Okan Peker

Obama ile ne alakası var, fetöye 20-30 yıldır maddi manevi her türlü desteği veren ABD değilmi, ABD'nin eski Başkan'larının bu işe hiç katkısı yokmuymuş, hepsi palavra, ABD saddama madalya taktı sonra idam ettirdi, Kaddafi'ye madalya verdi onu da öldürttü, ABD işine yaramayanı bitirir hemen, Demek fetöyle daha işi bitmemiş ki yaşıyor hala, ABD ve İngiltere bizim en büyük iki düşmanımız, sopa ABD elinde ise de, akıl ingiltere dir. Dünyada bunca iş oluyor hiç İngiltere'nin adı geçmiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.10.2016 22:57
Maho Maho

kuklaya degil kuklacıya bak...

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 18.10.2016 20:59
halk halk

usa su an dunya da en cok terøre destek veren hain ulke uzak durmak gerek ileri de dost arar ise pkk gitsin nato dersen ayni pkk destek verenler ile dolu avrupa dersen terøre destek de ayni sadece islama zarar vermek icin ismini islami yapiyorlar kuran kendileri butun oyunlar ortaya cikiyor usa tr kaybetti iyi yani ise usa gercek yuzunu bu kadar kisa zaman da gørme nasip oldu

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 18.10.2016 19:02
zek zek

Dışı siyah; içi saf kan beyaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 18.10.2016 18:45
Alp Alp

Trumpun başkan seçilmesi hem Türkiye hem Amerika hem dünya için iyi olur.Trump çözüm odaklı ve direk konuşuyor.Demokratlar dış politikada aynı zamanda içerdede başarılı olamadı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 18.10.2016 16:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.