Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 29.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.11.2015 21:55
ABONE OL

Rus uçakları Azez'e bomba yağdırdı

nın Türkiye sınırına 7 kilometre mesafedeki Halep'in Azez ilçesine düzenlediği hava saldırısında ilk belirlemelere göre 15 kişi hayatını kaybederken, 70 kişi yaralandı.

Rus uçakları Azez'e bomba yağdırdı
Edinilen bilgiye göre, Kilis'in karşısındaki Suriye'nin Azez ilçesine tarafından saat 17.45 sıralarında bir mahalle hedef alınarak bomba yağdırdı. Yerel kaynaklar ilk belirlemelere göre, olay yerinde 15 kişinin hayatını kaybettiği 70 kişinin ise yaralandığını bildirdi. Azez ilçesinde elektrik olmadığı için Suriyeli yaralıların müdahale etmekte zorluk çekildiği, durumu ağır olan yaralıların Türkiye-Suriye sınırına getirilmeye başlandı.

Burada hazır bekletilen ambulanslar ile Kilis Devlet Hastanesi'ne 10 kişi tedavi amaçlı getirildi. Çok sayıda yaralının da muhaliflerin kontrolünde bulunduğu hastanelere kaldırıldığı yönünde bilgiler geliyor. Kilis'te, yaşayan Suriyeliler, yakınlarından haber alabilmek için hastaneye akın etmesi sonucu kısa süreli gerginlik yaşandı.

YİNE YARDIM TIRLARINI VURDULAR
Rus uçaklarının, Halep'in Azez ilçesi yakınlarında insani yardım tırlarını bombalaması sonucu 4 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı.

AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Rus savaş uçakları, insani yardım malzemeleri taşımak için kullanılan ve Azez'e 5 kilometre mesafede park halinde bulunan tırlara yönelik hava saldırısı düzenledi.

Bombalamada, ilk belirlemelere göre 4 kişi yaşamını yitirdi, 20 kişi yaralandı. Olayda 10 tırın yandığı öğrenildi.

Saldırı sonucu çıkan yangın ise Azez'deki sivil savunma ve itfaiye ekiplerince söndürüldü. Bölgedeki sahra hastanelerine kaldırılan yaralılardan durumu ağır olan 11'i Türkiye'ye götürüldü.

Rus savaş uçakları tarafından 3 gün önce insani yardım tırlarının bulunduğu sahaya düzenlenen hava saldırısında 7 kişi hayatını kaybetmiş, 10 kişi yaralanmıştı.

Rus savaş uçakları, eylülden bu yana Suriye'nin İdlib, Humus, Hama, Halep kentlerindeki sivil yerleşim yerlerinin yanı sıra ılımlı muhaliflerin kontrolündeki bölgelere saldırıyor.

Rusların, muhaliflerin denetiminde olan bölgelere eylül ve ekimde düzenlediği hava saldırılarında ise 263 sivil yaşamını yitirmişti.