Bugünkü
Takvim

İhtimal var

Cumhurbaşkanı 'la Rus mevkidaşı 'in 'te görüşme ihtimali ortaya çıktı. Kremlin'deki bazı danışmanların, Putin'e, 'Erdoğan'la görüşmenizi ihtimal dışı tutmayalım' dediği iddia edildi

İhtimal var

Türk hava sahasını sürekli ihlal eden Rus uçağını düşürmemizle başlayan kriz, hala sıcak. Rusya, bazı yaptırımları hayata geçirirken, Kremlin'deki birkaç danışmanın olayı yumuşatma niyetinde olduğu ortaya çıktı. ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri tarafından dışlanan Rusya'nın, 24 Kasım'a kadar yakın dostu olarak gördüğü Türkiye ile yaşadığı uçak krizinin devam etmesi halinde, bölgede yalnızları oynayacağına dikkat çekildi. Kremlin'deki analistlerin danışmanlara verdiği raporda, "Türkiye ile ilişkilerimizin kötü olması, kısa sürede bizim için de sorunların baş göstermesi anlamına gelir. O nedenle diyalog mekanizmalarını kapatmamalıyız.

BÜYÜK FIRSAT...
Çünkü ABD ile en ağır yaşadığımız sorunlarda bile, diyalog hep vardı. O nedenle fırsat olabilir" denildi. Danışmanların da 'e "Paris'te görüşme kanallarını kapatmak doğru olmayabilir" şeklinde bir ifade kullandıkları belirtildi. Benzer bir açıklama da Türkiye'den geldi. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ve Putin'in yarın Paris'te gerçekleştirilecek İklim Değişikliği Zirvesi'ne katılmasının bir fırsat olduğunu belirtti. Zirvede ikili görüşmenin ihtimal dahilinde bulunduğunu ancak bu konuda bir planın yapılmadığına dikkat çekildi.

Rus halkı da gerilimden yana olmadığını gösterdi. Ülkede yapılan kamuoyu yoklamalarında, 'Türkiye ile ilişkilerin bozulmasını istemeyenlerin' oranı yüzde 60'ın üzerinde çıktı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.