Bugünkü
Takvim

Ruslardan ilginç önerisi

'nın devlet televizyonunda, uçak kriziyle ilgili bundan sonraki muhatap ismin olması önerisi ortaya atıldı.

  • Dünya
  • 28.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.11.2015 18:42
ABONE OL
Ruslardan ilginç Kılıçdaroğlu önerisi
'nın devlet televizyonu Russia 1'de Türkiye ile yaşanan uçak krizini ele alan Rus askeri uzman ve milletvekilleri yeni muhataplarının lideri Kemal olması gerektiğinde hem fikir oldu. Putin yönetiminin CHP ve Kılıçdaroğlu ile temas kurmamakla suçlayan Ermeni asıllı Rus Milletvekili Bagdasarov, "Kılıçdaroğlu'nu Rusya'ya davet edin. Daha güvenilir bir politikacı" dedi. Programın sunucusu Solovyev ise Öcalan'ın Rusya'nın elindeki kartlardan biri olduğunu açıkça ifade ederek "Bir bakarsınız Öcalan Kürt halkıyla yeniden buluşur" diye konuştu.

Rusya devlet televizyonu Russia 1'de Türkiye'nin uçak düşürmesini tartışan siyasetçi ve uzmanlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Rusya'nın yeni muhatabı olması gerektiğinde hem fikir oldu.

"BYE BYE ERDOĞAN"
26 Kasım'da yayınlanan Vladimir Solovyov ile Akşam isimli programda, söz alan Askeri Uzman ve Öğretim görevlisi Vladimir Avatkov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı diktatörlükle suçlayarak, "Ne bizim ne de Amerikalıların şu anda artık Erdoğan'la yapacağı bir şey yok. 'Bye bye Erdoğan' diyebiliriz artık" dedi.


"TÜRKİYE PARLAMENTOSUNDAKİ PARTİLER BİZE DOST DEĞİLDİ"
Türkiye'deki diğer partilere dikkat çeken Avatkov'un "Bizim şimdiye kadar başka bir siyasetçi ile işbirliği yapma imkanımız yoktu. Çünkü parlamentodaki (TBMM) partiler bize dost değildi. Şimdi geleceğe bakmamız lazım" sözlerine tepki gösteren Ermeni asıllı Rus milletvekili Semyon Bagdasarov ise Putin yönetimini Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmemekle suçladı.

"KILIÇDAROĞLU DAHA GÜVENİLİR RUSYA'YA DAVET EDELİM"
Bagdasarov "Siz onlarla çalışmadınız. CHP ile çalışmadınız. Kemal Kılıçdaroğlu ile hiç kimse görüşmedi. Neden boş konuşuyorsunuz o zaman? Erdoğan değişmez lider demekten başka bir şey yapmadınız. En azından şu anda Kemal Kılıçdaroğlu'nu Rusya'ya davet edin. Kılıçdaroğlu daha güvenilir ve normal bir politikacı" şeklinde konuştu.

"EN UYGUN SEÇENEK CHP"
Ermeni asıllı Rus vekilin Kılıçdaroğlu teklifine yanıt veren Askeri uzman Avatkov'un sözleri ise şöyle oldu: "İlla Kılıçdaroğlu olması gerekmiyor. Türkiye'de çalışabileceğimiz başka aktörler de var. Ancak parlamento partileri arasında en uygun seçenek CHP'dir. Stratejik olarak, gelecek için çalışmalıyız."

Kaynak: Yenişafak

kalan karakter 1000

Murat Deniz Murat Deniz

Ruslar bile bizdeki oynanacak piyonları çok iyi biliyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 29.11.2015 11:36
mehmet kaplan mehmet kaplan

peki bu kılıçdaroğlu resmen nasıl görüşecek elinde yetki varmıki görüşme yapsın.geçerliliği olurmu bunu.n.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 29.11.2015 10:54
misafir misafir

mesela 23 nisanda.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 29.11.2015 22:16
ay yıldız ay yıldız

Bizce mahsuru yok nede olsa tarlası orası

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 29.11.2015 10:15
ahmet ahmet

kemaroski türkiye dışında her ülkeyi destekler ATATÜRK olsa kemalin yüzüne tükürür onu partinin kapısından içeri sokmazdı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 29.11.2015 09:18
ALİ ALİ

RUSYADAN RİCE EDİYORUM ALIN KEMAL SİZİN OLSUN BİZDEN UZAK OLSUNDA RUSYAYA YAKIN OLSUN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 29.11.2015 09:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.