Bugünkü
Takvim

"Sonunda biri 'e haddini bildirdi"

ABD'nin Eski Ankara Büyükelçisi , Türkiye'nin hava sahasını ihlal eden Rus uçağını düşürmesiyle alakalı yaptığı açıklamada, sonunda birinin 'e haddini bildirmesinden memnun olduğunu söyledi.

  • Dünya
  • 26.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.11.2015 19:40
ABONE OL
Sonunda biri Putin'e haddini bildirdi
2008-2010 yılları arasında ABD'nin Ankara Büyükelçisi olarak görev yapan ve Bush yönetiminde de ABD'nin Ulusal Güvenlik Danışmanı Yardımcılığı görevini üstlenen , Fox Business kanalında katıldığı programda Türkiye'nin sınırını ihlal eden Rus uçağını düşürmesiyle alakalı açıklamalarda bulundu. Jeffrey, "Doğrusu, sonunda birinin 'e haddini bildirmesinden memnun oldum. Putin'in son derece hassas olan sınır bölgesine saldırganca tutumu devam ediyor, çünkü müttefiki Suriye böyle talep ediyor. Putin bu tutumunu NATO sınırlarına da uyguluyor. Uçaklarıyla NATO hava sahasını defalarca taciz ediyor dedi.

"PUTİN'İN ADI PİNOKYO OLSAYDI BURNU 1 METRE OLURDU"
Türkiye'nin Rus uçağını defalarca uyardığını açıkladığını ancak Rusya'nın bunu inkar ettiğinin sorulması üzerine Jeffrey, "Eğer Putin adı Pinokyo olsaydı burnu 1 metre olurdu. Terörist hedefleri olan IŞİD'i bombalamıyorlar, Esad rejimine karşı savaşan Türkmenleri bombalıyorlar. Uçağın vurulduğu yerin yakınlarında hiçbir IŞİD mevzisi bulunmuyordu. Rusya'nın IŞİD'i hedef aldığı konusunda şüphelerim var. IŞİD Rusya için bir bahane, şimdi İran ve Hizbullah'la bir olup bütün bölgedeki nüfuzunu artırmak istiyor. Bunun için de IŞİD'e ihtiyacı var. IŞİD'i yok etme amacı gütmüyorlar. Rusların Ortadoğu'ya zorla girmesi son derece tehlikelidir ve hem stratejik hem de taktik açısından oyunun kurallarını değiştiren bir hamledir dedi.

kalan karakter 1000

Aras Aras

arkadaşlar hiç lamı çimi yok ülkemizde olsun gerek gelişmiş batılı ülkelerin askeri alanında çalışan ne kadar atom.,nüükleer.,fizik ve kimya doktorumuz profesörümüz varsa hemen geri çağırmalıyız o insanlara dünya kalitesinde maaaş çalışma şartları vererek en az 3.500 menzilli nükleer füzeler.,çapı taam 300 kilo metreyi yakıp yıkacak bombalar yapmamız %10000 şarttır çünki tam bağımsız ve güçlü devlet ateş gücü dehşetli ordular,dan geçer.., unutmadan yandex rusmalıdır loukoil,de rus malıdır deniz bank,da nataşaların elimiz,den geldiğince sarhoş nataşaları ve ürünlerini boykot edelim...,

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 27.11.2015 21:15
Merdoğlu Merdoğlu

Merak etmeyin Putin de şokta,dünya da şokta...Putin'in hadsizliklerine birinin dur demesi gerekiyordu...Yavaş yavaş tüm dünya bize destek verecek.Ne işi var Türkmen yurdunda....

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır0
cevapla 27.11.2015 00:10
Sorma be birader Mezhebimizi Sorma be birader Mezhebimizi

ABD neyse, Rusya odur! Ufukta degisen birsey yok bizim icin!

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır1
cevapla 26.11.2015 20:48
mustafa mustafa

bakin bu ruslarin sözüne hic güven olmaz sabah baska aksab baska sabah votka aksam votka

Aynı Görüşte misiniz?
evet36
hayır1
cevapla 26.11.2015 20:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.