Bugünkü
Takvim

'ne

Türk hava sahasını ihlal eden uçağın düşürülmesini protesto eden bazı Rus gruplar Türkiye'nin Moskova'daki büyükelçilik binasına taş ve yumurtalarla saldırdı.

  • Dünya
  • 25.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.11.2015 16:03
ABONE OL
Türkiye Büyükelçiliği'ne saldırı
Rus savaş uçağının düşülmesini protesto eden bazı Rus gruplar, Moskova'daki önünde düzenledikleri gösteride elçilik binasına taş ve yumurta attı. Elçilik binasının bazı camları kırılırken, Rus polisi göstericilere müdahale etti.

Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının dün düşürülmesinin ardından Moskova'daki Türkiye Büyükelçiliği önünde iki gündür gösterilerini sürdüren bazı Rus gruplar, taşkınlık çıkartarak elçilik binasına taş ve yumurta attılar. Göstericilerin taşkınlık yapmasının ardından Rus polisi gruba müdahale etti. Bazı göstericilerin gözaltına alındığı olayda elçilik binasının bazı camlarının kırıldığı ve binanın duvarlarında yumurta lekeleri olduğu görüldü.HAVALİMANINDA TÜRKLERE ZORLUK ÇIKARDILAR
Öte yandan 'dan Türkiye'ye gelen Türk yolcular, Moskova'daki havalimanında kendilerine zorluk çıkarıldığını ifade ettiler.

3 gün önce Rusya'ya giden Mehmet Şerif Yıldız dönüşte havalimanında yaşadığı sıkıntıları anlattı. İstanbul'da yaşadığını ve düğün için Rusya'ya gittiğini söyleyen Yıldız, "Pasaportumuzu elimizden aldılar, bizi dışarı çıkardılar. Sonunda uçağa zor yetiştik. Biz oraya düğün için gitmiştik. İstanbul'da yaşıyoruz. Bize sıkıntı var dediler. Türk olup olmadığımızı sordular pasaportumuzu incelediler. Daha önce çok gittim geldim böyle bir sıkıntı yoktu. Uçağa binecek tüm Türk yolculara aynı işlemi yaptılar" dedi.

Eşi Rus olan ve 10 yıldır Rusya'da yaşayan iş adamı Abdullah Poyraz da, havalimanında sorun yaşadığını belirtti. 10 yıldır sürekli Türkiye'ye gelip gittiğini ifade eden Poyraz, 10 yıldır ilk kez havalimanında kendisine çok sayıda soru sorulduğunu söyledi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Poyraz, "Orada yaşıyorum. Oturumum var, her şeyim var. Ben ilk defa o kadar soru ile karşılaştım. 14 Aralık'ta Rusya'ya geri dönüşüm var, düğün için geldim. Şimdi düşünüyorum dönüşte problem çıkaracaklar mı? Benim gibi düşünen bir sürü insan var. Daha önce daha basit, güler yüzlü oluyordu. Gelmemeyi de düşündüm. 9-10 soru soruldu" şeklinde konuştu.

Rusya'dan direkt ve aktarmalı gelen bazı Türk vatandaşlar ise havalimanında herhangi bir zorlukla karşılaşmadıklarını söyledi.

kalan karakter 1000

mustafa mustafa

hemi suclu hemi güclü

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.11.2015 11:34
Mahmud Mahmud

Türkiye ye giriş yapan Rus ve Türk Vatandaşlığı olanlar takip edilmelidir.İstihbarat faaliyetlerinde olabilirler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 25.11.2015 23:43
MESUT KOÇKESEN MESUT KOÇKESEN

HER TÜRK VATANDAŞI içeride dogrudan yana mualif mualefet olabilir fakat ülke dışında iyibir TÜRK MİLLİYETCİSİ OLMAK ZORUNDA, bugün chp çarkçısının rus sözcülügünü yaptıgı gibi yapmamalı bu millet o çarkçı kemali unutmamalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 25.11.2015 21:59
realist realist

rusya türkmenleri vurarak ve sinirimizi ihlal ederek aslinda cok farkli hesaplarin pesinde oldugunu bize göstermis oldu, rusya kirim isgal ettigi gibi türkmen topraklarini ve sinirimizide isgal etmeye calisyor bu demek oluyorki pyd/pkk ya destek veren ülke rusya, bu demek oluyorki Ankara patlamasinida rusya yaptirmis olmasi ihtimali cok yüksek, patlama olunca aninda tasiye dileyen ilk ülke rusya oldu

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 25.11.2015 21:03
birsu birsu

kalpazan usa yine Yahudiler suçlu...bunca askerin b,r Yahudilerle başa çıkamıyor öle mi... mafyatik dünya yaratacan hhee....mafyatik usa bittiğinin resmi instgramda

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 25.11.2015 18:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.