Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 24.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 24.11.2015 21:04
ABONE OL

Obama'dan Türkiye açıklaması

, düzenlediği basın toplantısında düşürülen Rus uçağı ile ilgili açıklamalar yaptı.

Obama'dan Türkiye açıklaması
ABD Başkanı Barack Obama, hava sahasını ihlal eden Rus uçağını Türkiye'nin düşürmesiyle alakalı olarak, "Her ülke gibi Türkiye'nin de kendi sınırlarını ve hava sahasını korumaya hakkı var" dedi.

Beyaz Saray'da Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan ABD Başkanı Barack Obama, Rus uçağının düşürülmesiyle alakalı olarak neler yaşandığına ilişkin bilgileri almaya devam ettiğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'la konu hakkında bir görüşme yapmayı umduğunu söyledi. Obama, "Her ülke gibi Türkiye'nin de kendi sınırlarını ve hava sahasını korumaya hakkı var. Rusların ve Türklerin neler yaşandığına dair detayları konuşarak gerginliğin artmaması için önlem almaları şu an için çok önemlidir" dedi.Rusların Suriye'de Türk sınırına çok yakın bölgelerde operasyonlarını sürdürdüğüne dikkat çeken Obama, Rusya'nın sadece Türkiye tarafından değil diğer bir dizi ülke tarafından da desteklenen ılımlı muhalifleri hedef aldığını belirtti. Obama, "Rusya enerjisini doğrudan DAEŞ'e yönlendirirse bunun gibi çatışmalar, gerilimler veya hatalar daha az yaşanacaktır" dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ise Türkiye'nin yaşanan durumla alakalı NATO'yu bilgilendirdiğini ve gerçekte neler yaşandığı hakkında bilgi sahibi olacaklarını söyledi.

Hollande, "Son derece zararlı olabilecek gerilimleri önlemek durumundayız. Bizim, Türkiye'nin ve Rusya'nın tek amacı terörizm ve DAEŞ'le mücadele olmalı" dedi.


kalan karakter 1000

X X

bence Türkiye abd,den b52,f117 uçaklarından almalı.25 tene.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 24.11.2015 22:13
X X

HAZIRMISIN ULU BİLGE...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 24.11.2015 21:33
X X

AFFERİN BARACK.KAFİR PUTİNİ İTİNİ YERİN DİBİNE SOK.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 24.11.2015 21:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.