Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 24.11.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 25.11.2015 01:26

'da rehine krizi

'nın Belçika sınırı yakınlarındaki Roubai x kentindeki rehine krizi, polis operasyonun ardından sona ererken, olayın terör bağlantısı bulunmadığı kaydedildi.

Fransa'da rehine krizi
Yerel yetkililerin açıklamasında, tüm rehinelerin güvende olduğu ve bazı kişilerin gözaltına alındığı ifade edildi. Sayı verilmeyen açıklamada, olayın terör bağlantısı bulunmadığı vurgulandı.

Yerel medya ayrıca, hırsızlık girişimi başarısız olunca bir banka müdürü ve biri bir yaşında iki çocuğunun rehin alındığını duyurdu.

Yerel La Voix du Nord gazetesinin haberine göre ise silahlı kişilerden biri polis operasyonu sırasında öldürüldü.

Yerel saatle 19.00'de başlayan kriz, yaklaşık 3 saat sürdü. Polis operasyon sırasında güvenlik önlemi alarak kimseyi olay yerine yaklaştırmadı. Operasyonun ardından çok sayıda polis aracının ayrıldığı görüldü.

Paris'te 130 kişinin ölümüne neden olan saldırıların ardından ülke çapında ve sınırlarda güvenlik önlemleri arttırılmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.