Bugünkü
Takvim

ABONE OL
ArJANTİn
Arjantin'de 12 yıllık sol iktidarı deviren merkez sağın adayı Mauricio Macri yeni devlet başkanı seçildi. Yüzde 99,17'si sayılan oyların 51,40'ını merkez sağın adayı Macri aldı. Mevcut Devlet Başkanı Cristina Fernandez de Kirchner'in desteklediği aday ise sandıkta kaldı! İşadamı kimliğiyle de öne çıkan Mauricio Macri 1995- 2007 arasında ülkenin ünlü futbol kulübü Boca Juniors'ın başkanlığını yaptı. Ünlü işadamı Macri, fidye için kaçırılarak 14 gün alıkonulmuştu. 'deki seçim sonucunun Güney Amerika'da önemli politik değişikliklere neden olacağı belirtiliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.