Bugünkü
Takvim

'ndaki stratejik tepe düştü

'nin Lazkiye kırsalında bulunan 'nda Rusların hava desteğiyle süren kara harekatında Esed rejimine ait birlikler stratejik 'da hakimiyet sağladı.

  • Dünya
  • 23.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.11.2015 19:36
ABONE OL
Türkmen Dağı'ndaki stratejik tepe düştü
'de Bayırbucak bölgesinde 'nın en stratejik noktası olan 'ın tamamen rejimin kontrolüne geçtiği bildirildi.

Türkmen komutanlarından Abu Fadıl (Ahmet Arnavut), AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kızıldağ'ın rejimin kontrolüne geçmesinin Bayırbucak'ta in yaşadığı tüm bölge için büyük tehdit unsuru olduğunu dile getirdi.

Rus uçaklarının rejim güçlerine büyük destek sağladığını kaydeden Abu Fadıl, deniz mesafesinin yakın olması nedeniyle savaş gemileri ve uçaklardan füze atıldığını, karadan ise İran destekli rejim güçlerinin tank ve toplarla bölgeyi sürekli vurduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Son 4 günde Türkmen Dağı'nda neredeyse her 10 metreye bomba düştü. Rejim, bölgeyi yoğun bombardımana tuttu. Uçaktan, gemiden füze atarken, karadan da tank ve top atışlarıyla bomba yağdırdı. Rus ve Esed uçakları gece gündüz saldırdı. Dün akşam itibarıyla rejim Kızıldağ'a hakim oldu. Kızıldağ çok stratejik bir nokta, Türkmen Dağı'nın yollarına ve köylerine hakim. Burasının rejimin eline geçmesi bizim için çok büyük tehlike oldu.Kızıldağ rejimin eline geçti hem sivilleri hem muhalifleri ağır baskı altına aldı, destek gelmezse yaşamı da askeri hareketimizi de durdurur. Tanklara karşı etkili olacak acil malzeme lazım bize."

Sultan Abdulhamid Tugayı Komutanı Ömer Abdullah ise "Kızıldağ'da bir haftadır savaşıyoruz ama yoğun bombardımanlar sonrası Kızıldağ rejimin eline geçti. Türkmen Dağı'nın tüm yollarını ve köylerini görüyor. Buradan köylere ateş ediliyor" dedi.

Rejim güçlerinin Kızıldağ'a 5 tank çıkardığını gözlemlediklerini ifade eden Abdullah, özellikle köylerde yaşamaya devam eden sivillerin büyük tehlike altında kaldığını ifade ederek, "Kızıldağ'ı ele geçiren rejim tank ve çeşitli silahlarla Karamanlı, Dağdahan, Dervişan, Kepir, Murtlu köylerine ateş açılıyor. Türkmen Dağı bu akşam kritik noktaya ulaştı, çok acil takviye birlikler ve ağır silahlar gerekiyor. Biz Allah'a inanıp, güveniyoruz. 5 yıldır ses çıkarmayan İslam aleminden ekmek su değil lojistik istiyoruz, ağır silah lazım. Ecdadımızın yadigarı topraklarımıza son nefese kadar sahip çıkacağız. Siviller sınıra dökülüyor ve Müslümanlar hala izliyor" diye konuştu.

Kızıldağ'da kontrolün Suriye rejim güçlerinin eline geçmesinin ardından, bölgedeki tüm köylerde jeneratörler, ışıkların karartılması nedeniyle kapatıldı.

kalan karakter 1000

Kadir Sahinoglu Kadir Sahinoglu

Suriye ordusu kendi basina tavuk bile vuramaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 24.11.2015 08:23
türk türk

kardeşlerim allah yar ve yardımcınız olsun allah (CC) hu sizi yenilgiye uğratmasın:amin

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 24.11.2015 01:00
Şaban Şaban

Allah'ın laneti içimizdeki bize benzeyen ikiyüzlü şerefsizlere olsun. Zalimlere olmasın!!!!!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 23.11.2015 22:46
X X

ALLAH,IN LANETİ ZALİMLERİN ÜZERİNE OLSUN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 23.11.2015 21:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.