Bugünkü
Takvim

Terör alarmı! Avrupa'da 'olağanüstü hal'

Brüksel'de terör tehdidi seviyesinin en yüksek değer olan 4'e çıkarılmasının ardından şehir merkezindeki bazı yollar polis tarafından trafiğe kapatıldı, bazı otellerin önünde silahlı askerlerin beklediği görüldü.

  • Dünya
  • 22.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.11.2015 22:31
ABONE OL
Terör alarmı! Avrupa'da 'olağanüstü hal'
Brüksel'de terör alarmı devam ediyor. Askerler, aranan iki kişinin olabileceği iddia edilen iki otelin önünde güvenlik önlemleri aldı.

Akşam saatlerinde hareketliliğin yaşanmaya başladığı, turist yoğunluğuyla da bilinen tarihi Grand Place meydanı boşaltıldı, meydana çıkan yollar kapatıldı. Buraya gitmek isteyen araçlar durduruldu, vatandaşlar meydana yaklaşmamaları konusunda uyarıldı.

İki otel için benzer güvenlik önlemleri alındı. Otele gelen askerler müşterilerden dışarı çıkmamalarını istedi, otelde kalan misafirlere odalarında kalmaları tavsiye edildi. Ayrıca Grand Place yakınındaki bir diğer otelin önünde de en az 6 askerin beklediği görüldü.

Brüksel'de alarm seviyesinin yükseltilmesinin ardından alınan önlemler uygulamada kalırken metrolar ve bazı tramvay hatlarında seferler yapılmamış, müzeler, alışveriş merkezleri, sinemalar, tiyatrolar, şehir merkezindeki mağazalar, restoran ve kafeler kapalı kalması istenmişti.

basınında, Paris saldırılarından sonra Belçika'ya geçtiği iddia edilen Salah Abdeslam'ın da içlerinde olduğu en az iki kişinin arandığı haberleri yer aldı.

Belçika Başbakanı Charles Michel, "Birçok kişinin silahlar ve patlayıcılarla muhtemelen birçok yerde saldırılar başlatmasından korkulduğunu" açıklamıştı.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.