Bugünkü
Takvim

Off !

saldırıları sonrası, panik tüm 'ya yayıldı. Olağanüstü hal uygulaması 'ya sıçradı. Brüksel güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çekti. 20 bin asker sokağa indi. Tüm dükkanlar, restoranlar kapandı. Birçok noktada sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

ABONE OL
Off Avrupa!
13 Kasım günü tam manasıyla 'Kanlı Cuma'yı yaşadı. Şehir merkezinde 7 noktaya yapılan eş zamanlı saldırılarda 132 kişi can verdi, şehir kan gölüne döndü. 'in üstlendiği saldırı sonrası Fransa başta olmak üzere tüm ülkeleri büyük panik yaşadı. Sınırlar kapatıldı, uçak seferleri iptal edildi, bazı milli maçlar bile ertelendi. Gösteriler, konserler de iptal edilirken halk ise sokağa çıkmakta tereddüt etti. Saldırının ardından 9 gün geçti ancak Avrupa'da yaşanan dehşetin izleri bir türlü kapanmadı. Hatta gün geçtikçe diğer ülkeleri de kaplamaya başladı. Dün ise Brüksel'de bir saldırı ihbarı alan Belçika hükümeti, tam manasıyla şehri kapattı. En yüksek güvenlik önlemini içeren 4. seviyeye alınan Brüksel'de kırmızı alarm verildi. Tüm metrolar üç gün süreyle kapatıldı. Şehrin en önemli alışveriş merkezlerinin, lüks restoranlarının bulunduğu caddeler, bulvarlar halka kapatıldı. Tüm dükkanlar kepenk indirdi. 20 bin asker şehre indi, birçok noktada sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Saldırının şokunu atlatamayan Paris'te de Eyfel Kulesi, Şanzelize başta olmak üzere halkın akın ettiği tüm noktalar hafta sonu olmasına rağmen bomboştu. Avrupa'nın birçok önemli şehrinde de görüntüler farklı değildi...


BURASI BRÜKSEL HAYAT DURDU
Şehrin en önemli noktası olan Waterloo Bulvarı, hayalet caddeye döndü. Bulvarda askerler ve askeri araçlar cirit attı. Saldırı ihbarı yapılan Brüksel'de bir günde şalterler indirildi. Metro üç gün boyunca kapatıldı. Şehirdeki tüm etkinlikler iptal edildi.


BURASI PARİS HER ŞEYİ BOMBA DİYE PATLATTILAR
Şanzelize'de park halinde bir motora şüpheli muamelesi yapıldı. Cadde kapatıldı. Bomba imha ekipleri motorsıkleti patlattı.


BURASI ROTTERDAM YABANCI PLAKALI HER ARAÇ DURDURULDU
Hollanda'nın Rotterdam şehrinde bir ihbar üzerine en başta plakalılar olmak üzere tüm yabancı plakalı araçlar durdurulup kapsamlı şekilde arandı.

+
BURASI MADRİD HER DELİĞE BAKTILAR
Real Madrid-Barcelona arasındaki maç nedeniyle güvenlik en üst seviyeye çekildi. 35 bin güvenlik gücü sokağa indi. Rögar kapakları bile tek tek arandı.


BURASI LONDRA METROLAR KAPATILDI
İngiliz istihbaratı, ülkedeki DAEŞ hücrelerinin Suriye'ye gitmek yerine İngiltere'de saldırı planladığı haberini aldı. Birçok metro istasyonu kapatıldı.


kalan karakter 1000

Adnan Adnan

Yıllardır bu travmayı,Filistin,Irak,Suriye,Lübnan,Bosna,Libya ve diğer Mazlum Ülkeler yaşıyor,bir iki gün yaşayında ne olduğunu anlayın.Reis çok önceden söyledi,odun attığınız bu ateş sizleride yakacak inanmadınız.Dün kullandıklarınız bu gün size döndü.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.11.2015 17:39
ahmet tan ahmet tan

artık bu korkakların devri bitti.yeni devir türk devri.ne kadar yabancı ülke varsa hepsi türke biat edicek.bu böyle biline.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.11.2015 15:19
mehmet mehmet

marsda yaşam varmış oraya gidin korkaklar. bu kadar korkaksınızda neden gelip müslüman ülke topraklarını karıştırıyorsunuz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 22.11.2015 07:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.