Bugünkü
Takvim

"Burası ikinci 'dir"

Bayır-Bucak Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Öztürk, Rusya-Esed saldırılarına direnen Türkmenlerin 'Burası ikinci 'dir. Kanımızın son damlasına kadar da olsa Türkmen Dağı'nı terk etmeyeceğiz. Çanakkale geçilmez' dediklerini belirtti.

  • Dünya
  • 22.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.11.2015 13:15
ABONE OL
Burası ikinci Çanakkale'dir
Bayır-Bucak Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Ali Öztürk, Türkmenlerin 'de önemli bir mücadele verdiğini vurgulayarak, "Türkmenler, muhalifler, Suriye'de destan yazıyor. Son bir haftadır süren yoğun saldırılarda komutanların, mücahitlerin 'Burası ikinci 'dir. Kanımızın son damlasına kadar da olsa Türkmen Dağı'nı terk etmeyeceğiz. Çanakkale geçilmez' ifadelerini kullanması, gözlerimizi yaşarttı" dedi.

Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'deki iç savaşın başladığı günden bu yana çeşitli yardımları organize ettiklerini, bu yılın nisan ayında da dernekleşerek daha aktif rol oynamaya başladıklarını söyledi.

Öztürk, Suriye'nin kuzeyindeki Türkmen köylerine yönelik saldırıların son günlerde oldukça şiddetlendiğini anımsatarak, bu bölgelere götürdükleri yardımları daha da artırdıklarını ifade etti.

Rusların rejimle olan ittifakının Beşşar Esed'in babasının yönetimde olduğu döneme kadar dayandığını anlatan Öztürk, şöyle devam etti:

"Suriye'deki rejime karşı olan başkaldırıda Türkmenler kendi köylerini, 60'ın üzerindeki köyü Esed rejiminin elinden aldı. Mücahitler sınır bölgelerinde nöbetlerini tutuyorlar. Son dönemde yaşanan aşırı saldırılar ise Türkiye'nin 'güvenli bölgeyi' gündeme getirmesiyle sıklaştı. Rusya ve Esed güçleri Türkmen Dağı'na bombalarla saldırıyorlar. Sözde 'Türkiye ayağını denk al. Sen Suriye'ye giremezsin. Tampon bölge, güvenli bölge oluşturamazsın' mesajı vermeye çalışıyorlar. Aslında bu bir rest çekmedir."

Öztürk, İran'ın, rejim güçlerine olan aleni desteğinin basına yansımadığını savunarak, "İran, bölgede büyük etkiye sahip. Türkiye'nin bir askerinin sınırın 10 metre ilerisine geçmesiyle dünya ayağa kalkar ancak İran'ın resmi generalleri orada. Buna da hiç kimseden ses çıkmıyor" dedi.

"BURASI İKİNCİ ÇANAKKALE'DİR"
Bazı basın yayın organlarının Suriye'den doğruyu yansıtmayan haberler yaptığını ifade eden Öztürk, "Anadolu insanına, sahada olan ve net bilgiler alan sami olan insanların bilgilerine güvenmelerini tavsiye ediyoruz. Türkmenler, muhalifler Suriye'de destan yazıyor. Son bir haftadır süren yoğun saldırılarda komutanların, mücahitlerin 'Burası ikinci Çanakkale'dir. Kanımızın son damlasına kadar da olsa Türkmen Dağı'nı terk etmeyeceğiz. Çanakkale geçilmez' ifadelerini kullanması gözlerimiz yaşarttı" diye konuştu.

"Dünyanın, İslam ümmetinin, mazlumların gözü kulağı Türkiye'de" diyen Öztürk, "Osmanlı bakisi bir Türkiye, tekrar Ortadoğu'da, İslam ümmeti coğrafyasında öne çıkıyor" ifadesini kullandı.

kalan karakter 1000

zara zara

kardeslerimiz dualarimiz sizinle, Rabbim yar ve yardimiciniz olsun zafer bizim olcak insAllah

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 22.11.2015 16:28
Çanakkale Çanakkale

Türkmen kardeşlerimizin düşmanlara ikinci Çanakkale'yi yaşatmaları için bir şeyler yapılmalıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 22.11.2015 15:47
Ahmet Ahmet

Milletimiz Ortadoğu da ve dünyada Müslümanların ve İslamın yok edilmesi için ne gibi ortak amaçlar etrafında birleşenleri görüyor biliyor bu nedenle savunma için uzun menzillilerden füze roket başka araçlar olur hepsinden en etkili ve en uzun mesafeli olanlarından milyonlarca adet yapalım daima en iyisini yaparak hazırlıklı olalım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 22.11.2015 15:44
arif arif

Zamanında Türkmen dağına 50-100 ağır uçaksavar ya da benzeri ağır silah yerleştirildi mi acaba, birkaç tane rus uçağı düşürülse aklı başına gelsin ayıların!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 22.11.2015 15:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.