Bugünkü
Takvim

Türkmendağı düştü iddiası

Türkmendağı düştü iddiası
Rusya'yı arkasına alan Esad rejimi, Türkmen köylerinin bulunduğu Bayır Bucak bölgesine karadan saldırı başlattı. Rus uçaklarının havadan yoğun bombardıman yaptığı saldırılarda Türkmendağı'ndaki köylerin çoğunun Esad rejiminin kontrolüne geçtiği iddia edildi. Saldırılardan sonra 20 bin Türkmen'in Türkiye'ye doğru göçe geçeceği iddia edildi.

DAVUTOĞLU'NDAN TEPKİ
Başbakan Davutoğlu
, saldırılara sert tepki gösterdi. Gece boyunca bu meseleyi takip ettiğini ve Rus Büyükelçi'nin bakanlığa çağrıldığını açıklayan Davutoğlu, "Bu saldırı dahi rejiminin ne kadar kanlı ve barbar olduğunu ortaya çıkarmıştır. Tamamıyla sivillere dönük bir saldırıdır ve Rus uçaklarının katıldığı bilgisi de söz konusu. Eğer Rus Hava Kuvvetleri DAEŞ'e karşı mücadele edecekse bunu DAEŞ'e karşı yapmalıdır" dedi.

kalan karakter 1000

kartal kartal

iranı amerikannın elinden almakla hata ettik o iran batı ile anlaştı bugün elinden ne geliyorsa bize karşı savaşıyor .kırım bizim toprağımız rus işgali altına girdi bütün batı amborgo uyguladı biz tam gaz rus gazı aldık bir gün putin ukranyaya yaptığı gibi bizimde gazımızı keserse şaşmayın rusya türkiyeye sığınan çeçen komutanları ve savaşçıları patır patır şehit ederken elimizi kaldırıp ne oluyor demedik .rusya çöküğü zaman fırsatları değerlendiremedik . bugün iranın da tayziki ile o rusya ve iranhiçbir siyasi sınırları olmayan bir ülkede türkmen kardeşlerimizi Müslüman arap kardeşlerimizi katlediyor .belki rusya 100 yıl sonra metrö sözleşmesini uzatmanın yoo-llarını arıyordur. domuzdan post düşmandan dost olmaz demiş atalarımız

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.11.2015 11:16
kaya kaya

neden harekete gecilmiyor kobanide onca sey yapıldı devlet bir an önce olaya müdahalede bulunmalı 49.5 güçlü türkiyeyi görmek içindi

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.11.2015 11:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.