Bugünkü
Takvim

yapan siteler kapatılıyor

Emniyet Müdürlüğü, 13 Kasım'da başkenti kana bulayan terör saldırılarının ardından ilan edilen gösteri yasağını 30 Kasım'a kadar uzatma kararı aldı. Yeni yasaya göre yapan internet siteleri ve sosyal medya ağları da kapatılacak. 'nın bu kararının ardından sosyal medya kullanıcıları 'Türkiye'de de terör örgütü propagandası yapan siteler kapatılsın' çağrısı yaptı...

  • Dünya
  • 21.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.11.2015 18:24
ABONE OL
Terör propagandası yapan siteler kapatılıyor
Emniyetten yapılan yazılı açıklamada " bölgesinde kamuya açık yerlerde gösteri yasağı 30 Kasım gece yarısına kadar yasaklandı" ifadesi kullanıldı.

Terör saldırılarının ardından Paris'te gösteriler bir hafta süreyle yasaklanmıştı.

parlamentosunda dün ülkede üç ay süreyle olağanüstü hal uygulamasını öngören yasa tasarısı kabul edilmişti.

Olağanüstü hal yasası uyarınca güvenlik güçleri, makul şüphe gerekçesiyle hiçbir kanıta gerek duymadan aramalar yapılabilecek. Ancak aramalar avukatlar, hakim ve savcılar, milletvekilleri, senatörler ve gazetecilerin iş yerlerini kapsamayacak.

TERÖR PROPAGANDASI YAPAN SİTELER VE SOSYAL MEDYA AĞLARI KAPATILACAK

Yeni yasaya göre, yapan internet siteleri ve sosyal medya ağları kapatılabilecek. Kamu düzenini tehdit ettiği düşünülen kişiler ev hapsinde tutulabilecek ve terörizmle ilgili olduğu değerlendirilen kişilerin etraflarıyla iletişimi kesilebilecek.

Fransa'nın başkenti Paris'te 13 Kasım'da düzenlenen terör saldırılarında 130 kişi hayatını kaybetmiş, 351 kişi yaralanmıştı. Altı ayrı noktada art arda gerçekleşen saldırılar sonucu 7 terörist ölmüş, saldırıları DAEŞ terör örgütü üstlenmişti.

Çarşamba günü Paris'in kuzey banliyösü Saint-Denis'de güvenlik kuvvetlerinin düzenlediği operasyonda, saldırıların arkasındaki isim olarak bilinen Belçika vatandaşı Abdelhamid Abaaoud ve beraberindeki iki terörist ölmüştü.

TÜRKİYE'DE DE TERÖR PROPAGANDASI YAPAN SİTELER KAPATILSIN
Fransa'nın bu kararının ardından sosyal medya kullanıcıları TİB ve Emniyet'e açık çağrıda bulundu. "Türkiye'de de terör örgütü propagandası yapan FETÖ ve PKK siteleri kapatılsın"


kalan karakter 1000

arif arif

Türkiye'de pkkyla aynı dili konuşan bir sürü medya var ama ne hikmetse hiçbiri kapatılmıyor bu hainlerin!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.11.2015 15:20
alpago alpago

Avrupalı , siteleri kapattığında demokrat oluyor,benim devletim kapattığında bazı soysuzların gözünde biz diktatör oluyoruz.Satılmış hainler.neredesiniz.Ses verin

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.11.2015 14:50
güloş güloş

kanal a ya kabadayılık yapan rütük pkk . parelelin sitelerinide kapatsın

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 22.11.2015 09:51
adsız adsız

aynısını türkiye içinde bekliyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 22.11.2015 00:10
yŞl yŞl

bize akıl vermeye calışan avrupa devletleri inşanlah terörün ne olduğunu anlamişlardır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 21.11.2015 21:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.