Bugünkü
Takvim

"Bu bir savaş ilanıdır"

parlamentosundaki Arap milletvekillerinden , İsrail'in, Şeyh Raid Salah liderliğindeki 1948 Filistin İslami Hareketi'ni "yasa dışı örgüt" ilan etmesini, "Araplara yönelik savaş ilanı" olarak niteledi.

  • Dünya
  • 17.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.11.2015 19:35
ABONE OL
Bu bir savaş ilanıdır
", bu kararla İsrail'de yaşayan Arap toplumuna savaş ilan etmiş oldu ve bunun sonuçlarına katlanmak zorunda" diyen Ebu Arar, 1948 Filistin İslami Hareketi'nin yasal bir hareket olduğunu belirterek, "'nun bu hareketi yasaklamasının amacı, dikkatleri tüm alanlardaki kendi başarısızlığından, başka yöne çekmektir" değerlendirmesinde bulundu.

Netanyahu'nun Mescid-i Aksa'ya yönelik politikaları ve İsrail hükümetinin şeffaf olmayan yapısı nedeniyle "Üçüncü İntifada'nın" doğduğunu kaydeden Ebu Arar, "İslami Hareket, Mescid-i Aksa'yı savunmaktan vazgeçmeyecek ve orada yaşananlara sessiz kalmayacaktır" dedi.

İsrail Başbakanlık Ofisi'nden yapılan açıklamada, Başbakan Binyamin Netanyahu liderliğinde toplanan Güvenlik Kabinesi'nin, İsrail'deki İslami Hareket'in kuzey kolunu yasa dışı örgüt ilan etmeye karar verdiği belirtilmişti.

Tel Aviv hükümeti, 15 Ekim'de, 1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah ve Dış İlişkiler Büro Başkanı Yusuf Avavde'ye yurt dışına çıkış yasağı getirmişti.

İsrail'in 8,5 milyonluk nüfusunun yaklaşık 2 milyonu, 1948 yılında yaşanan savaş ve sonrasındaki işgale rağmen yurtlarında kalarak İsrail vatandaşı olan Filistinlilerden oluşuyor. Tel Aviv yönetimi, söz konusu Filistinlileri "İsrailli Araplar" diye tanımlıyor. 1948 Filistin İslami Hareketi de İsrail vatandaşı Filistinlilerin kurduğu geniş tabanlı bir toplumsal hareket özelliğini koruyor.

kalan karakter 1000

Rifki Rifki

Dünya NUH Tufani öncesi gibi Allahin hesap günü yakindir Ama bu defa tufan olmayacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 18.11.2015 12:21
serke serke

senelerdir aynı şey helak oacaksınız ama helak olan hep MÜSLÜMANLAR oldu.neden acaba.belki de allahın emrettiği gibi yaşamadıkları için.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 18.11.2015 11:45
ety ety

dünyayı kan gölüne çeviren şiyonişt irail yönetimi helak olacakşınız

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır1
cevapla 18.11.2015 11:12
YENİ OSMANLI VATANDAŞI YENİ OSMANLI VATANDAŞI

dünyanın gelmiş geçmiş en zalim terör örgütü (BİRİLERİ DEVLET DİYOR AMA DEYİL) filistini işgal eden israil terör örgütüdür

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 18.11.2015 10:55
NurYolu NurYolu

israile haddini bildirecekolan türkiye dir türkiyeye biat eden müslümanlar olucak bütün dünya müslümanları türklerin komutasında birleşmek için can atacak ve israil öyle yada böyle yok olucak

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 17.11.2015 22:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.