Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 16.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 17.11.2015 01:49
ABONE OL

ları fişliyor

Başbakanı, Paris'teki saldırının ardından ülkede ikamet eden tüm ları takip altında tuttuklarını açıkladı.

Slovakya Müslümanları fişliyor
Fransa'nın başkenti Paris'teki terör saldırılarının ardından Estonya, ve 'dan güvenlik ve göç politikalarına ilişkin açıklamalar yapıldı.

Estonya Başbakanlığının açıklamasında Başbakan Taavi Roivas'ın sözlerine yer verildi. Roivas, "Estonyalıların rahat uyuması için güvenlik güçlerimiz sürekli tetikte olmak zorunda" ifadesini kullandı.

Paris'teki terör saldırılarının ardından Estonyalıların değerlerinin ve özgürlüklerinin arkasında durmasının önemini vurgulayarak halkın korkuya yenik düşmemesi çağrısında bulundu.

Rovias, "Mevcut gelişmeler ışığında, bizim için doğrudan tehdit seviyesi artmadı. Halkımız korkmamalı. Fransa ve Avrupa'daki gelişmeler hakkında ortaklarımızla bilgi içerisindeyiz ve dikkatle takip ediyoruz. Biz Avrupa, yardım ve dayanışma göstermeye hazırız" ifadesini kullandı.

Estonya güvenlik güçlerinin Paris'teki terör saldırılarının ardından gerekli önlemleri aldığını belirten Roivas, "Terörizmin her eylemi hepimize yapılan bir saldırı olarak görülmelidir. Fransa ile dayanışmamız, terörün asla kazanamayacağının göstergesidir" diye konuştu.

SLOVAKYA'DA MÜSLÜMANLAR TAKİP ALTINDA
Slovakya Başbakanı Robert Fico, Slovak haber kanalı TA 3'e yaptığı değerlendirmede "Slovakya Cumhuriyeti topraklarında ikamet eden tüm ları takip altında tutuyoruz. Bunların çoğunluğu burada yasal olarak yaşıyor" dedi.

Slovakya İslam Vakfı, bu sözlere tepki olarak yaptığı açıklamada, Fico'nun insanları dini nedeniyle "tehdit" olarak gördüğünü vurgulayarak "Robert Fico alenen Slovakya'nın demokratik ve özgür bir ülke olduğu efsanesini yıktı" ifadesini kullandı.

LETONYA DAHA FAZLA MÜLTECİ İSTEMİYOR
Letonya Cumhurbaşkanı Raimonds Vejonis, Paris'teki terör saldırılarının ardından ilave sığınmacı kabulünün mümkün olamayabileceğini belirtti.

Vejonis, Baltık Haber Ajansına (BNS) yaptığı açıklamada, Letonya'nın daha önceden planlanan sayıda sığınmacıyı kabul edeceğini ancak Paris'te yaşananlardan sonra daha fazla sığınmacının ülkeye kabul edilmesinin mümkün olamayabileceğini söyledi.

Letonya parlamentosunda temsil edilen "Her şey Letonya için" ve "Vatan ve Hürriyet" partilerinden oluşan "Ulusal İttifak", Polonya'nın sığınmacı kabul edilmemesi yönündeki kararının olumlu olduğunu belirterek Letonya'da da benzer uygulamayı destekleyeceklerini açıkladı.

Paris'i 13 Kasım'da kana bulayan saldırılarda en az 129 kişi hayatını kaybetmiş, 352 kişi yaralanmıştı.

kalan karakter 1000

Kadir Sahinoglu Kadir Sahinoglu

bu küück ülkler iceriye dönük...kendi koltuklarini saglama alma..gayreti iicndeler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.11.2015 08:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.