Bugünkü
Takvim

li sözcüden Kur'an'a hakaret

El-Mizan İnsan Hakları Kurumu, 'e hakaret içerikli tweet atan İskan Bakanlığı sözcüsü Nira Yadin hakkında başsavcılığa şikayette bulundu.

  • Dünya
  • 16.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.11.2015 18:14
ABONE OL
İsrailli sözcüden Kur'an'a hakaret
El-Mizan İnsan Hakları Kurumu, İskan Bakanlığı sözcüsünün Twitter hesabında yaptığı açıklamada, Fransa'da yaşanan saldırıları 'le ilişkilendirmesine tepki gösterdi.

Kurum açıklamasında, "Twitter hesabında Kur'an-ı Kerim'e hakaret içeren ve ifade özgürlüğü sınırlarını aşan" sözler sarf eden sözcü hakkında soruşturma başlatılması ve görevden alınması talebiyle Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.
Sözcü, Twitter'da yaptığı açıklamada, Fransa'daki saldırıların sebebinin Kur'an-ı Kerim'de yer alan bir sure olduğunu iddia etmişti.
Paris'i 13 Kasım'da kana bulayan saldırılarda en az 132 kişi hayatını kaybetmiş, 349 kişi de yaralanmıştı. Altı farklı noktada gerçekleşen saldırılar sonucu 7 terörist ölmüş, saldırıları DAEŞ terör örgütü üstlenmişti.

kalan karakter 1000

Kadir Sahinoglu Kadir Sahinoglu

geri zekali olmali....

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 17.11.2015 08:07
KARTAL KARTAL

yuuuuuuuuh dinsiz imansız yuuuuuh...............................

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 17.11.2015 00:28
Deniz Deniz

ARAPLARI ARAP KABUL ETMEMEK

Öğretmenle öğrenciler arasındaki ‘eğitim’, Yahudilikteki kendilerinin dışındaki milletleri insan olarak kabul etmeme safsatası gereği enteresan bir diyalogla devam ediyor. Bir kız öğrenci “Biz Kudüs ve Samiriye’yi istiyoruz. Araplar Hayfa’yı istiyorlar” diyor. Bunun üzerine araya giren öğretmen, “Sevimli kız, biz Arap demiyoruz” uyarısında bulunuyor. Öğrenci, hemen özür dileyerek, “Özür dilerim. Coğrafi tehdit demek istemiştim efendim” diyor. Dersin sonunda öğrenciler, “Biz dünyanın krallığına sahibiz” diye şarkı söyleyerek dağılıyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 17.11.2015 00:15
Deniz Deniz

getirmiyor.”

AHLAKA İHTİYAÇLARI YOKMUŞ

Öğretmen devam ediyor: “Kim biliyor? Dünyanın öbür tarafına ne dendiğini? Yahudilerin dışındakilere ne ad verilir?” Öğrenciler yine hep bir ağızdan ‘Anti Semitik’ diye bağırıyorlar. Öğretmen: “Kim ahlaki öğütler verebilir bize?” diye alaycı bir soru soruyor. Ve milletleri sıralamaya başlıyor: “İtalyanlar?” Öğrenciler, “Nazilere yardım ettiler” diye cevaplıyorlar. “Norveçliler?” sorusuna çocuklar: “Solmonları katlettiler cevabını veriyorlar.

TÜRK DÜŞMANLIĞINI 4 YAŞINDA AŞILIYORLAR

Sonra sıra Türklere geliyor. Öğretmen “Peki Türkler?” diye soruyor. Öğrenciler: “Ermenileri katlettiler” diye bağırıyorlar. Öğretmenin “eksik söylediniz” uyarısı üzerine öğrenciler: “Kürtleri de katlettiler” diye ekliyorlar. Bu soru – cevapların ardından, öğrenciler hep bir ağızdan, “Bize kim ahlak dersi verebilir. Yeni Auschwitz’ler olmayacak” şeklinde şarkı söylüyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 17.11.2015 00:14
Deniz Deniz

İsrail Eğitim Bakanlığı’nın, çocuklar için geliştirdiği özel bir programla, okul öncesi çağdaki Yahudi çocuklarına nefret içerikli ırkçı bilgiler verildiği ortaya çıktı. Bu programlardan birinin gerçekleştirildiği bir merkezde (Tel Aviv’de) verilen bir dersin kayıtları internete düştü. Kayıtlar, çocukların dünyanın diğer milletlerine karşı nasıl bir nefret ve kinle yetiştirildiğini ortaya koyuyor.

NEFRET SUÇU BU DEĞİLSE NEDİR

Öğretmen, “Çocuklar! Bugün sizinle barış hakkında konuşacağız” diye başlıyor derse ve devam ediyor: “Kim söyleyebilir bizim barışa ihtiyacımız olduğunu? Barış nedir? Kiminle yapılabilir?”

Dünyayı İsrail ve Yahudilerden ibaret sayan bir zihin yapısıyla yetiştirilmiş çocuklar hep bir ağızdan şöyle cevap veriyorlar: “Konuşacak kimse yoktur karşı tarafta! Bizim daha güçlü askerlere ihtiyacımız vardır.”

Öğretmen, bu cevap üzerine ‘Aferin’ diyerek kutluyor öğrencileri. Başka bir öğrenci devam ediyor: “Yerleşim yerleri kurmayı durdurmak (işgali durdurmak) barışı

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 17.11.2015 00:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.