Bugünkü
Takvim

'nde paniği

'ne yapılan ihbarının ardından dört binanın boşaltıldığı öğrenildi.

  • Dünya
  • 16.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.11.2015 22:03
ABONE OL
Harvard Üniversitesi'nde bomba paniği
ABD'nin ve dünyanın saygın üniversiteleri arasında bulunan Hardvard Üniversitesi'ne ait bazı binalar şüphesiyle boşaltıldı.

Harvard Ünviersitesi yetkilileri, üniversite kampüsündeki Bilim Merkezi başta olmak üzere Sever, Emerson ve Thayer Halls binalarının "doğrulanmamış bomba tehdidi" yüzünden boşaltıldığını bildirdi.

Kampüsteki 4 binanın boşaltılmasının ardından polis binalarda bomba araması yaparken, bölgeye girilmesi yasaklandı.

Bu arada, Harvard'ın bulunduğu Massachusetts eyaletinde, Fitchburg Eyalet Üniversitesi'nin McKay kampüsünün de bomba tehdidi yüzünden boşaltıldığı ve Cape Cod Community College'nde ise aynı gerekçeyle pazartesi günü derslerin iptal edildiği duyuruldu.

Üniversite kampüsünde güvenlik önlemleri alan polisin şu ana kadar bomba tehdidini doğrulayacak herhangi bir unsura rastlamadığı ancak binalardaki aramaların sürdüğü açıklandı.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.