Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 12.11.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 12.11.2015 18:27

ye'de gençler zorla e gönderiliyor

güçleri, Şam'da 1974 ve sonrasında doğan erkekleri tutuklayarak ''yedek'' olarak e göndermeye başladı

Çaresiz kalan Esed'den şok talimat
ye'nin başkenti Şam'da güvenlik güçlerinin Şam ve kırsalında kontrolü altında yer alan bölgelerde 1974 ve sonrasında doğan tüm erkekleri tutuklamaya başladığı ve ''yedek'' olarak e gönderdiği bildirildi.

AA muhabirinin Şam'da yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, güvenlik güçlerinin başkent Şam ve kırsalında denetiminde olan bölgelerde oluşturduğu kontrol noktalarında 1974 ve üstü doğumlu erkekleri tutuklayarak ''yedek'' olarak zorunlu askere yolluyor.

Rejim güçleri, başkent Şam'da, Midan, Nehir Aişe, Kafr Susa, Mezze, Sahnaya, Dumeyr, Sanayi bölgesi, Kudsiye, Baramke, Şeri el-Savre mahallesinde kontrol noktasında tutuklamalar gerçekleştirdi'' diyen kaynaklar, ''Askerliği eğitiminden dolayı erteleyenler ile fakültelerine giden erkek öğrenciler kontrol noktalarında tutuklanarak zorunlu yedek askerliğe gönderiliyor'' dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.