Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 08.11.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 09.11.2015 01:01

"AK Parti'nin üzerinde tarihi sorumluluk var"

Genel Sekreteri , 1 Kasım'da gerçekleştirilen 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde aldığı oy oranıyla tek başına iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi'ni tebrik ederek, "Bu partinin üzerinde büyük ve tarihi bir sorumluluk var" dedi.

AK Parti'nin üzerinde tarihi sorumluluk var
AA muhabirine Türkiye'deki seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Karadaği, AK Parti'nin 1 Kasım'da elde ettiği başarının önemli olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'nin genelinde elde ettiği başarıdan dolayı AK Parti'yi tebrik ediyorum. AK Parti'nin seçim başarısı beni ziyadesiyle mutlu etti" diye konuştu.

Karadaği sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kürtlerle Türkler, tüm sorunları Türkiye devleti çerçevesinde çözüme kavuşturmalıdır. Herkesin eşit haklara sahip olması için çaba gösterilmelidir. Bu partinin üzerinde büyük ve tarihi bir sorumluluk var."

Karadaği ayrıca HDP'nin de barajı aşmasının sevindirici olduğunu söyledi.

"PKK'nın uyguladığı terörün hiçbir sorunu çözemeyeceğini ve saldırıların yalnızca sivil kayıpları artıracağını savunan Karadaği, "Çatışmaların devam etmesi kimsenin çıkarına değildir. Yeni parlamentonun sorunların çözüm yeri olmasını temenni ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

kalan karakter 1000

selim selim

işte ey türk milleti sorumluluk bu oyu ona göre vermek lazım islam toplumumnun tek güvencesi akp işte alimler söylüyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 09.11.2015 13:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.