Bugünkü
Takvim

Rapçi militan öldürüldü

Alman rapçi , terör örgütü 'e katıldı. ABD ve ülkesine tehditler yağdırdı. Rapçi militanın, ABD'nin hava saldırısıyla öldürüldüğü açıklandı...

ABONE OL
Rapçi militan öldürüldü
Terör örgütü DAEŞ, militan ithal etti. Bunlardan biri de Alman rapçi Denis Cuspert'di. 2012'de Suriye'ye gidip DAEŞ'e katılan "Deso Dogg" lakaplı rapçi, ülkesi Almanya'yı ve ABD'yi propaganda videolarıyla tehdit etti. Berlin doğumlu şerkıcı, ABD'nin terör listesine eklendi. İsmini "Ebu Talha el-Almani" olarak değiştiren Cuspert, hava operasyonlarının hedefindeydi. Cuspert'in ABD'nin Suriye'de düzenlediği hava saldırısında öldürüldüğü bildirildi. ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü Elissa Smith, "16 Ekim'de Rakka yakınlarındaki bir hava saldırısında Denis Cuspert'in öldürüldüğünü doğrulayabilirim" dedi.ALMANYA SORUMLUSU
ALMAN rapçi , lideri Ebubekir Bağdadi'ye bağlılığını ilan etmişti. Almanya'dan örgüte militan devşiren ana isimlerden biriydi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.