Bugünkü
Takvim

İngiltere'ye rest

Kraliçe'nin emri ile Arabistan'da daha etkin olmak isteyen İngiliz'e tokat... Londra Büyükelçisi Navaf, 'İngiltere bize ayar veremez' dedi. Kral Salman da, İngilizler'e verdiği randevuyu iptal etti...

ABONE OL
İngiltere'ye rest
İngiltere, Türkiye'de ve birçok ülkede satın aldıkları kişilerle o ülkelerde hakimiyet kurma konusunda uzman. Özellikle Türkiye'deki 'Londra solcuları' Türkiye'nin İngiltere'nin emrine girmesi için her türlü hainliği yapmakta. Bunun benzerinin yaşandığı Suudi Arabistan'da, İngilizler'i şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Arabistan'da amacına ulaşamayan İngiltere, bu ülkeye yönelik insan hakları eleştirilerinde sınır tanımadı. Kraliçe'nin emrindeki İngiliz medyası, Kralı Salman ve diğer yetkililer aleyhinde hakarete varan haberlere imza attı. Bu duruma ilk tepki Suudi Arabistan'ın Londra Büyükelçisi Prens Muhammed bin Navaf'tan geldi. Navaf, "İngiltere bize vaaz veremez. Kısa vadeli kazanımlar için verilen kararlar, zarar getirir. Biz İngiltere'nin geleneklerine, yasalarına ve dinine saygı gösteriyorsak, İngiltere de bize aynı saygıyı göstermesini bekleriz" dedi.

BİR ÇOK ŞİRKETİN ORTAKLIĞI VAR
İngiliz 15 milletvekili ve üst düzey yetkililerden oluşan İngiliz heyeti NATO Parlamenterler Asamblesi çalışmaları çerçevesinde Suudi Kralı'yla da görüşecekti. Kral Salman, bu görüşmeyi iptal etti ve İngiltere'ye, "Boşuna gelmeyin" mesajı gönderdi. Kraliçe II. Elizabeth'in yaşadığı Buckingham Sarayı ve Başbakan Cameron'ın ikametkahı 10 Numara'da şok yaşatan bu rest, detaylı olarak masaya yatırıldı. İngilizler'in bu duruma sert bir cevap verecekleri iddia edildi. Ancak Arabistan'ın, İngiltere'nin Orta Doğu'daki en büyük ticaret ortağı. İngiltere geçen yıl Suudi Arabistan'a yaklaşık 11 milyar dolarlık mal ve hizmet sattı. 6 bin İngiliz şirketi Suudiler'le iş yaptığı, 200 Suudi-İngiliz ortak girişiminin varlığı İngiltere'yi zor durumda bıraktı.


kalan karakter 1000

ismail ismail

kral selmandan allah razı olsun Müslümanca duruş budur

Aynı Görüşte misiniz?
evet27
hayır2
cevapla 28.10.2015 08:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.