Bugünkü
Takvim

Servetin adı var tadı yok

Forbes, nı açıkladı. Paraya hükmeden isimlerin yaşantılarına da değindi. Listede Meksikalı işadamı , ilk sırada yer aldı...

ABONE OL
Servetin adı var tadı yok
Dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes en zengin işadamlarının listesini yayımladı. Bir de işadamlarının huyları hakkında bilgiler verdi. Listedeki isimlerin saniyede kazandıkları para dudakları uçuklattı. Ancak, paralarını harcama konusunda epey çekingen oldukları ortaya çıktı. Gösterişsiz ve tutumlu hayatları ile dikkat çeken dünyanın en zenginleri listesinde 67,8 milyar dolar servetiyle Meksikalı işadakı Carlos Slim birinci oldu.

HAYAT ONLARA DAHA SIRADAN
Slim'in, 12 yaşından bugüne kadar yediği, içtiği ve aldığı giysiler dahil tüm harcamalarını not ettiği belirtildi. Bill Gates ise, 56 milyar dolar ile ikinci sırada yerini aldı. Gates, dünyanın en pahalı evinde yaşamasına rağmen, ne bir yatı, ne de özel bir jetinin olduğu söylendi. Üçüncü ise bir yatırım dahisi olan Warren Buffett oldu. Yatırımcının 20 yıldır aynı cüzdanı kullandığı ortaya çıktı. Hala 1958 yılında satın aldığı 31 bin 500 dolarlık evinde oturduğu, şoför kullanmadığı ve Mc Donalds'ta yemek yediği belirtildi.

67 yaşında çeşitli sektörlerde 200'ü aşkın şirketi kontrol eden Slim, pahalı restoranlarda yemekten, gösterişli tatil yapmaktan hoşlanmıyor. Osmanlı torunu olarak biliniyor. Asıl soyadı Selim, babası ise Yusuf Selim Haddad, Lübnan'da doğdu. 1902'de Meksika'ya göç etti.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.