Bugünkü
Takvim

Geliyorlar

Rusya-İran-Şii milisler ve Hizbullah, Esad ordusuna destek verdi. İttifak, 'e ulaşınca liler yollara düştü. 100 bin göçmen üç gün içinde sınırına ulaşacak

ABONE OL
Geliyorlar
Rusya'nın havadan, rejimin ise karadan saldırdığı Halep'in güney kırsalından sivillerin göçü arttı. Bölgedeki insani yardım kuruluşları yerinden olanların sayısının 100 bini geçtiğini söyledi. Hizbullah, İran ordusu ve Şii milislerle desteklenen rejim, Rusya'nın havadan desteğiyle iki hafta önce başlattığı operasyonlarda ilk kez ilerleme kaydetti. 'in güney kırsalında binlerce sivil, Rus bombardımanına maruz kalan yerleşim alanlarına göre daha güvenli sayılabilir bölgelere sığındı. Muhaliflerle rejim güçleri arasındaki çatışmalar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalanlardan bazıları, yakın bölgelerdeki akrabalarına sığınırken on binlerce li bir kez daha yoluna düştü. Güvenliği olmayan yollara çıkan göçmenler kırsalda yaşam mücadelesi veriyor.

Binlerce sivil, yanında taşıyabildiği eşya ve erzakla hayata sarılmaya çalışıyor. Temel ihtiyaçların olmadığı yollarda yemek bile bulunamıyor.


kalan karakter 1000

komutan komutan

bu coğrafyada İRAN VE RUSYA tarih boyunca hep düşmanımızdı halen de düşmanımız. bu unutulmamalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 25.10.2015 20:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.