Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 25.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.10.2015 22:30
ABONE OL

"Erdoğan'a saygı duyuyorum"

Macaristan Başbakanı , "Eğer Türkiye'nin gelişmesi isteniyorsa, hoşlarına gitse de gitmese de güçlü bir lidere ihtiyaç var" dedi.

Erdoğan'a saygı duyuyorum
Orban, İspanya'nın önde gelen gazetelerinden ABC'ye verdiği röportajda, Türkiye ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

"ERDOĞAN'A SAYGI DUYUYORUM"
"Uluslararası medya, 'ı 'günah keçisi' ilan etse de, ben şahsen saygı duyuyorum. Eğer Türkiye'nin gelişmesi isteniyorsa, o zaman hoşlarına gitse de gitmese de güçlü bir lidere ihtiyaç var" değerlendirmesinde bulunan , " Birliği'nde (AB) güçlü yöneticiler sevilmiyor, bilakis 'tehlikeli' olarak addediliyorlar. Zayıf liderler ise 'iyi' kabul ediliyor" ifadelerini kullandı.

"KRİZE TÜRKİYESİZ ÇÖZÜM BULMAK İMKANSIZ"
Sığınmacı krizinde Türkiye'nin içinde yer almadığı bir çözümün mümkün olmadığını belirten Orban, "Türkiye, AB'nin stratejik ortağı. Şu anki krize Türkiyesiz çözüm bulmak imkansız. Türkiye ile masaya oturmadan önce Avrupa'nın da Yunanistan sınırlarını koruması lazım. Eğer Schengen sistemini tam olarak uygulayabilirsek, Türkler ile yapacağımız görüşmelerde hareket noktamız belli olur" dedi.

"TEL ÖRGÜ İKİNCİ EN İYİ ÇÖZÜM"
Macaristan'ın göçmen akınını önlemek için sınırlarına çektiği tel örgüye ilişkin de değerlendirmede bulunan Orban, şunları kaydetti:

"Macaristan'ın sınırına çektiği tel örgü başarılı. Hiç kimse ideal çözümün bu olduğunu iddia etmiyor ama şunu da kabul etmemiz gerekir ki ideal çözüme en yakını bu. Tel örgü ikinci en iyi çözüm, en iyi çözüm ise 'birinci savunma hattı' olan Yunanistan'ın sınırlarının korunması. Şunu açıkça belirtmemiz lazım; Yunanistan uluslararası zorunluluklarını yerine getirmiyor. Macaristan'ın yaptığı gibi, Yunanistan'ın da AB dış sınırlarını koruması gerekiyor. Eğer bunu tek başlarına yapmaya güçleri yetmiyorsa, yardım talep etsinler."

kalan karakter 1000

Kadir Sahinoglu Kadir Sahinoglu

Elalemin Ortodoxu Erdoganin ne Kadar basarili bir Lider oldugunu dogarken anlamis..bizimkilerin bir kismida camur atmak iicn birbirleriyle yarisiyorlar..ne Kadar ot gibi Adam varmis bu ülkede malesef.

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır0
cevapla 26.10.2015 10:27
necat necat

saygı duyulacak bir lider olduğunu avrupa anladı.bunu bizler hala anlayamadık

Aynı Görüşte misiniz?
evet40
hayır0
cevapla 25.10.2015 22:39
davut davut

biz kararımızı verdik... sen zaten zamanında kararını vermişsin. haydi o zaman Ya Allah. Bismillah.. Bu yoldan dönüş yok. Allah yar ve yardımcımız olsun..

Aynı Görüşte misiniz?
evet36
hayır0
cevapla 25.10.2015 22:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.