Bugünkü
Takvim

Haklısın Azizim

Kimya dalında Nobel Ödülü kazanan , kendisine 'Kürt müsünüz?' diye soran BBC'yi sert dille eleştirdi: Allah'ın gavuru ortalığı karıştırıyor

ABONE OL
Haklısın Azizim
NOBEL Kimya Ödülü'nü kazanmasının ardından etnik kökeni tartışılan Prof. Dr. Aziz Sancar, "Türk olduğunu unutmayacaksın. 'Ben Türk'üm' dediğinde kendinizle gurur duyacaksınız ki, karşınızdaki adam da size hürmet göstersin" dedi. Kendisini arayan BBC muhabirinin ilk sorusunun, "Kürt müsünüz, Arap mısınız?" şeklinde olmasını 'saygısızlık' olarak niteleyen Prof. Dr. Sancar, "Kızıyorum ona, çünkü bunlar Allah'ın gavuru, orayı karıştırdılar yüz yıl önce, hâlâ karıştırıyorlar. İngiltere'de kaç çeşit etnik grup var, ben sana soruyor muyum? ABD'de Katolik'i var, Alman'ı, İngiliz'i var. Nerelisin deyince 'Amerikalı' diyor, o kadar" dedi.

3 MİLYON TL TÜRKEVİ'NE
Türkiye'nin gururu olan Prof. Dr. Sancar, 3 milyon TL'lik Nobel para ödülünü nasıl kullanacağını da, "ABD'deki Türkevi'ni sağlam bir temele koymak istiyoruz. Bu parayı o vakfa yatıracağız" sözleriyle açıkladı.

kalan karakter 1000

can can

sadece kimya alanindaki calismalrin deyil
karakterinde nobele layik mis hocam
allah size saglik ve basarilarinizin devamini nasip etsin insallahhhh
sizinle guru duyuyoruz...
bizi biz yapan bir arada tutan en guzel deyerlerden biri olarak tarihimize adiniz altin harflerle kalbimizede en sicak duygularla yazdirdiniz...
ellinizi sikmak insallah bizede nasip olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 19.10.2015 22:48
silo silo

sagol hocam sen hdp lilere firsat vermedin

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 19.10.2015 16:42
BABA BABA

allah razı olsun işte bu. ister ermeni ol ister süryani ister rum isterse ateist bu topraklara ihanet etmedikce her bireyle vatandaşız aynı sofrayı paylaşıp aynı yıldızların altında severek yaşarız

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 19.10.2015 13:28
Hamburg Hamburg

Prof. Dr. Aziz Sancar, dünyadaki bütün Türklerin tek yöne gitmeleri icin uyarici bir misyondur - öncüdür! Bir elin nesi var iki elin sesi var! Yalniz bir birey her zaman kaybetmek zorundadir!

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 19.10.2015 12:45
Tufan Çelik Tufan Çelik

Ey aziz ve mübarek hocam"Allah ilmini ve fehmini artırsın".

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 19.10.2015 12:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.