Bugünkü
Takvim

Alman hükümetinden 'Beştepe' yanıtı

'in yeni yapılan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bulunmamak için Ankara yerine İstanbul'u tercih ettiğine ilişkin asılsız iddialara cevap veren Alman hükümeti, ziyaret yerinin Merkel tarafından değil ev sahibi olan Türkiye tarafından belirlendiğini bildirdi.

  • Dünya
  • 19.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.10.2015 17:24
ABONE OL
Alman hükümetinden 'Beştepe' yanıtı
Almanya Başbakanı 'in Türkiye ziyareti sırasında Beştepe'de değil de, İstanbul'daki Mabeyn Köşkü'nde ağırlanmasına ilişkin ortaya atılan iddialara, Alman hükümeti tarafından yanıt verildi. Hükümet sözcüsü Seibert, "Alman hükümeti, diğer ülkelere ziyaretinde, görüşmenin gerçekleşeceği yere ev sahibinin karar vereceğini" söyleyerek, "Merkel'in Beştepe'de görülmek istemediği" yönündeki iddiaları yalanladı.

SIĞINMACI KONUSU
Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, yüksek sığınmacı sayısıyla mücadele etmek zorunda olan Almanya ve Türkiye'nin bu sığınmacıların dağılımının adil bir şekilde yapılması konusunda ortak menfaati bulunduğunu söyledi.

Seibert, basına yaptığı açıklamada, Türkiye ve Avrupa Birliği kurumlarının sığınmacılarla ilgili bir eylem planı üzerinde uzlaştıklarını hatırlattı. Almanya'nın bu çerçevede Türkiye ile ortak çalışmalarını yoğunlaştırmak istediğini vurgulayan sözcü, Ege Denizi üzerinden devam eden ve insan hayatını tehlikeye sokan sığınmacı akınının düzenli ve yasal hale getirilmesi gerektiğini belirtti.

Seibert, "Yüksek sığınmacı sayısıyla mücadele etmek zorunda olan Almanya ve Türkiye'nin bu sığınmacıların dağılımının adil bir şekilde yapılması noktasında ortak menfaatleri var" ifadesini kullandı.

Sözcü, Almanya'nın demokrasi, hukuk devleti ve adil seçimler konusundaki duruşunun Türk hükümeti tarafından iyi bilindiğini söyledi.

MERKEL'İN ANKARA YERİNE İSTANBUL'U ZİYARET ETMESİ

Seibert, Merkel'in Ankara yerine İstanbul'u ziyaret etmesiyle ilgili "Şansölye yada Alman hükümetinin diğer üyeleri başka bir ülkeye ziyarette bulunduklarında, ev sahibi ülkenin görüşmenin nerede olacağı noktasındaki tavsiyelerine uyarız" dedi.

kalan karakter 1000

masal degil gercek masal degil gercek

FARKIN FARKINDALIGI REIS RT Erdogan,
Merkel bulusmasinda TÜRK BAYRAGINDAN baska Bayrak yoktu
TEMSIL degeri GÖRÜYORMUSUNUZ
Googlede sindik arastirdim Hic kimseeeeee Fark edip de Konu etmemis yorum yazmamis
Detay gözlerden kacmis
Ergun Diler beyden ve Bekir Hazar beyden rica etsem Bayragimizin önemine
ve OYUN Nasil kuruluyor Nasil Mesaj veriliyor Yazbozda
Milletin DUYGULARINA Deginse AKP OY Patlamasi yapar.


Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 19.10.2015 23:08
masal degil gercek masal degil gercek

Hic dikkat etiniz mi
REIS Erdogan, Merkel bulusmasinda TÜRK BAYRAGINDAN baska Bayrak yoktu
DETAYI GÖR dünüz mü. Almanyayi kaale alan kim Yeni IMPARATORLUK kuruldu
Başardik Basardik Basardik YÜCE ALLAHA sonsuzzzzzzz HAMD u Senalar olsun
Ahlak ve Adaleti Yükseltsin Daim ve Kaim eylesin Amin inşallah

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 19.10.2015 22:34
ismail efe ismail efe

bu doğan ve paralel çete gazete köşe yazarları neden utanırlar bilen varsa lütfen yazar mı.bunlar hangi ülkeye ajanlık yapıyor vatandaşımız görsün.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 19.10.2015 21:09
ismail ismail

Erdoğan bu işi kendi başına yapmamıştır, bu işi kendisine oy veren milleti ile yapmıştır daha cumhurbaşkanı seçilmeden külliyeyi seçim jeneriğinde kullanmıştır.Şimdi siz neye göre hüküm verip te adı bilmem ne sarayı olan, yeri ve onun cumhurbaşkanını eleştirirsiniz.. Çankaya'yı köşk yapanlar size sorup izin almış mıydı. Yada ismini Ezankaya değilde Çan kaya yapalım mı diye referandum mu yapıp milletten onay aldılar. Sizin derdiniz saray maray değil sizin derdiniz eskisi gibi ülkeyi soyup soğana çeviremiyorsunuz. Siz ülkeyi size soydurmayana saldırıyorsunuz.. Ha Erdoğan'ın en büyük hatası ise sizlerin pisliklerini ortaya dökmemesidir. Örnek Gezi kalkışmasının aktörlerinden bir holdingin sahibi; mesala yüz binlerce otomobil getirip satmış satılan otomobiller Amerika'da Avrupa'da yerden yere vurulup satışı yasaklanırken ne hikmet se sayın Cumhurbaşkanım bu olaya sesini çıkarmamıştır. Biz Erdoğana oy veriyoruz ama bu olaylara da kızıyoruz. Daha pek çok örnek var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır0
cevapla 19.10.2015 19:44
enar enar

İçimizdeki hain ve ahlaksızlara bakın. Sığ ve rezil kavgalarına bir yabancıyı, Merkel'i, dahil etmeye çalışıyorlar. Seviyesizlikte sınırları yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 19.10.2015 19:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.