Bugünkü
Takvim

'' yüksek lisans tezi oldu

'Özçekim' yüksek lisans tezi oldu
TÜM dünyada hastalık gibi yayılan selfie (özçekim) çılgınlığı tez konusu oldu. Erasmus öğrencisi olarak İzmir'deki Yaşar Üniversitesi'ne gelen ve yüksek lisansını iletişim alanında yapan Hırvat öğrenci Zrinka Peharec, tez çalışmasında, özellikle akıllı cep telefonlarıyla birlikte hayatın bir parçası haline gelen i ele aldı. Hırvat öğrenci, 40 ülkeden 214 kişi ile anket yaptı. Katılımcıların yüzde 88'i çektiğini söyledi. Yüzde 4.55'i ise nefret ettiğini belirtti. Paylaşım için en fazla kullanılan mecra Facebook olurken ankete katılanların yüzde 42'si fotoğrafta iyi görünmeye çalıştığını, yüzde 23'ü de bazen farklı görünmek için rol yaptığını ifade etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.