Bugünkü
Takvim

"Türkiye Müslümanların umududur"

lı düşünür Prof. Dr. , Türkiye'nin büyük komplolarla karşı karşıya kaldığını belirtti. Neccar,'Türkiye, Müslümanların umududur. İslam ve Müslüman düşmanlarının şerrinden Türkiye'yi koruması için dua ediyoruz." diye konuştu.

  • Dünya
  • 12.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.10.2015 12:34
ABONE OL
Türkiye Müslümanların umududur
'ün İrbid kentinde hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler için düzenlenen törenin ardından AA muhabirine konuşan Bilimsel Kur'an tefsirinin önde gelen isimlerinden Neccar, Ankara'daki terör saldırısını kınayarak değerlendirmelerde bulundu. Neccar, "Türkiye Müslümanların umududur. Çağın şartlarına uygun bir şekilde yaşıyor ve ilerlemek için vesileleri kullanıyor. Ekonomi başta olmak üzere kalkınma konusunda manevi değerlerden taviz vermeden çok büyük başarılar elde etti" dedi.

"TÜRKİYE'YE KARŞI BÜYÜK KOMPLOLAR KURULDU"
Neccar, "Türkiye'ye karşı büyük komplolar kuruldu. İslam ve Müslüman düşmanlarının şerrinden Türkiye'yi koruması için dua ediyoruz. Türkiye, kendisi için iyilik temenni etmeyen Avrupa ülkeleriyle geniş bir sınıra sahip. Türkler bu ülkelerin çoğunu fethetti ve uzun yıllar boyunca buralarda egemen oldu. Türkler insanlar arasında Müslüman veya Müslüman olmayan ayrımı yapmadı, insanlara eşit muamele etti" diye konuştu.

Rusya'nın Suriye'ye yönelik hava operasyonlarına değinen ve 'nın gelecek yıl yüzüncü yılını doldurmuş olacağını hatırlatan Neccar, "Batı'nın komploları arasında nin daha da parçalanması bulunuyor ve bunu kutlamaya hazırlanıyorlar. İslam aleminin birlik olmasından, uyanışa geçmesinden korkuyorlar. Nitekim İslam alemini bu antlaşmada ön görülenden daha fazla parçalayacak planları var" ifadelerini kullandı.

"İSLAM ALEMİNİ YIKMAYI HEDEFLİYORLAR"
Neccar, "Suriye'de uygulananlar, Irak'ta, 'da, Yemen'de ve Libya'da da uygulanacak. Müslümanlar burada İslam alemini yıkmayı hedefleyen büyük bir komplonun olduğunu idrak etmeli" değerlendirmesinde bulundu.

1933 yılında Mısır'da doğan , 1955'te Kahire Üniversitesi Fen Fakültesi'nden birincilik derecesiyle mezun oldu. İngiltere'deki Wales Üniversitesi'nde Jeoloji alanında doktora derecesini alan Neccar 1972'de aynı üniversiteden profesörlük unvanını aldı. Bilimsel Kur'an tefsiri üzerine önemli bilimsel araştırmalar gerçekleştiren Neccar, birçok ülkede üniversitelerde eğitim verdi ve sempozyumlara katıldı. Neccar ayrıca Dünya Kur'an-ı Kerim'in Bilimsel Mucizeleri Komisyonu'nun kurucularındandır.

kalan karakter 1000

Quasar Quasar

Bunu bir Mısırlı alim söylüyorsa bütün Türk'üm diyenlerin düşünmesi lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 12.10.2015 21:07
Natali Natali

Leeee ilehe illallah muhammeden abduhu ve resulallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 12.10.2015 19:25
abdulhamit abdulhamit

arkadaşım leee değil laaa İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN ABDUHU VE RESULALLAH yazman gerekirdi (hata aramıyorum sadece bilgilendirmek amacıyla bunu yazıyorum) leee arapçada hayır demek oysa "LAAAA" DİYE YAZILIP OKUNMASI GEREK "ALLAHTAN BAŞKA İLAH YOKTUR, MUHAMMED MUSTAFA S.A.V EFENDİMİZDE ALLAH IN KULU VE ELÇİSİDİR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 12.10.2015 23:39
İnşallah İnşallah

Evet Müslümanların umudu İslam Birliğinin öncüsüdür.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 12.10.2015 16:21
ahmet.gültekin ahmet.gültekin

Müslümanların umudu Allah olmalı, Allahtan Başka nereye, kime, neye umut bağlarsanız. o iş olmaz. Allahtan başka neye güvenirseniz, Neyi severseniz, Neden korkarsanız İlahınız O dur. Yanlış duygu ve düşüncelerimizi düzeltelim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 12.10.2015 16:04
Vatansever Vatansever

Yikmak isteyenlerin plani varsa elbette YUCE MEVLANINDA bir plani vardir. ALLAH tum muslumanlari korusun AMIN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır1
cevapla 12.10.2015 13:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.