Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 12.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.10.2015 14:33
ABONE OL

Merkel Türkiye'ye geliyor

Almanya Başbakanı 'in terörizmle ortak mücadele, sığınmacı krizi, Suriye ve ikili ilişkilerine yönelik Türkiye'ye ziyaret gerçekleştireceği öğrenildi.

Merkel Türkiye'ye geliyor
Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Federal Basın Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Merkel'in 18 Ekim Pazar günü Türkiye'ye çalışma ziyaretinde bulunacağını, bu çerçevede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir araya geleceğini belirtti.

Seibert, görüşmelerde teröre karşı yürütülen ortak mücadele, Suriye'deki durum, sığınmacı krizi ve Almanya-Türkiye ilişkilerinin gündeme geleceğini kaydetti.

Merkel'in Ankara'da düzenlenen terör saldırısını büyük şaşkınlıkla karşıladığını ifade eden Seibert, Şansölye'nin Davutoğlu'na başsağlığı dileklerini ilettiğini hatırlattı.

"Alman hükümetinin cumartesi günkü saldırının arka planına ilişkin bilgisi var mı?" sorusu üzerine Seibert, "Öncelikle olayın aydınlatılmasını beklemeliyiz. O zamana kadar hiçbir spekülasyona dahil olmamalıyız. Biz Başbakan Merkel'in başsağlığı mektubunda yazdığı gibi soruşturmanın bitmesini bekliyoruz. İstikrarlı bir Türkiye hem Almanya'nın hem de Avrupa'nın isteği" dedi.

Seibert, Merkel'in muhalefet partilerinin lideriyle bir araya gelip gelmeyeceğinin sorulması üzerine, kısa olarak planlanan programda Başbakan Merkel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu ile bir araya geleceğini, programın detayları hakkında ziyaret zamanına kadar gerekli açıklamalarda bulunacaklarını söyledi.

kalan karakter 1000

Türk Türk

Merkel Hanim efendigi evlendirmek lazim....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.10.2015 16:57
Vatansever Vatansever

SELO ya yeni format atmak icin geliyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 12.10.2015 16:08
atlantis atlantis

bu pisliklerin ne işi var ülkemizde

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 12.10.2015 16:07
ufuk ufuk

gelmesin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 12.10.2015 15:58
ali ali

teröristlere yardım eden bu kadın değilmi neyin kafası bu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 12.10.2015 15:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.