Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 18.06.2015 20:29
  • Son Güncelleme: 18.06.2015 20:29

saldırganı yakalandı!

'de 'nın kentinde siyahi Amerikalıların gittiği tarihi ye silahlı saldırı düzenlediği belirtilen zanlının gözaltına alındığı bildirildi.

Kilise saldırganı yakalandı!
Emniyet Müdürü Gregory Mullen düzenlediği basın toplantısında, Emanuel Afrika Metodist Episkopal si'nde yapılan dua sırasında 9 kişinin ölümüne neden olan Amerikalı zanlı Dylann Roof'un, saldırının yapıldığı yerin yaklaşık 400 km uzağında olaydan yaklaşık 12 saat sonra Kuzey Carolina'nın Shelby kasabasında gözaltına alındığını duyurdu.

Belediye Başkanı Joe Riley da basın toplantısında, "Biz Amerika'da insanların bu şekilde kaçmasına izin vermeyiz" ifadesini kullandı.

'da Lexington'a kayıtlı olduğu belirtilen 21 yaşındaki Roof'un olayda doğum günü hediyesi olarak aldığı 45 kalibrelik tabanca kullandığı bildirildi.

OBAMA: "TARİHİMİZİN KARANLIK BÖLÜMÜ"


Başkanı da Kaliforniya'nın Los Angeles kentine yapacağı 2 günlük ziyaret öncesinde konuyla ilgili basına yaptığı açıklamada, "tarihimizin karanlık bölümü" ifadesini kullanırken, bu türden açıklamaları çok fazla yapmış olmaktan yakındı.

New York Belediye Başkanı Bill de Balsio ise, Charleston'daki saldırıdan sonra şehirde güvenlik önlemlerinin artırılacağını belirterek, "Herkesin bilmesini isterim ki New York kentinde bu şekilde bir nefret olayına yer yoktur" dedi.

Olaydan hemen sonra zanlının yakalanmasına yardım edenlere ödül vereceğini duyuran yurttaşlık hakları savunucusu Ulusal Eylem Ağı (NAN) kurucu başkanı papaz Al Sharpton, saldırıyı şiddetle kınadığını açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.