Bugünkü
Takvim

Amerika bürosu kurdu

Geçtiğimizi aylarda üzerine yapılan siber saldırılardan sonra ABD harekete geçerek bürosu kurdu.

  • Dünya
  • 27.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.02.2015 19:49
ABONE OL
Amerika siber savaş bürosu kurdu
Sony Pictures ile başlayan ve diğer Amerikalı şirketlere yapılan saldırılarla devam eden larda Amerika yeni bir adım attı.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre hükümet hayata geçirdiği yeni projesi ile siber savaşlar konusunda çok daha güçlü bir savunma hattı kurdu.

SİBER SALDIRILARA KARŞI YENİ MERCİ KURULDU


Shiftdelete'den Burçin Aygün'ün haberine göre, son zamanlarda Amerika'ya ve Amerikalı şirketlere yönelik yapılan saldırılardan sonra hükümeti konu hakkında yeni bir çözüm getirdi. Beyaz Saray'dan gelen bilgilere göre hükümet yeni projesini tamamladı ve US Cyber Threat Intelligence Integration Center adlı bir bakanlık görevi görebilecek bir merci kurdu.

FBI VE CIA BU ALANDA ZAYIF KALDI


Bu projenin hayat bulmasına sebep olarak ise ve gibi isimlerin dijital dünya savaşları konusunda birbirleri ile iletişiminin oldukça zayıf kalması gösterildi. Her iki devlet kurumu da büyük çaplı saldırılarda yeterli etkinliği göstermeyince Beyaz Saray direkt olarak bu merciyi oluşturdu.

SALDIRILAR ÖNCEDEN BELİRLENECEK

CTIIC sayesinde FBI, NSA ve CIA gibi kurumların güvenliğini tehdit edecek saldırılar önceden önlem alınarak saldırılar bertaraf edilecek.

KUZEY KORE SALDIRILARI

Dedikodular ise Beyaz Saray'ın asıl hedefinin Kuzey Kore'den gelecek yeni siber atakları çok daha kolay savuşturarak yeni skandalların önünü almak istediği yönünde.

kalan karakter 1000

Türk Birliği Türk Birliği

Ülkemiz hızlı bir çalışmayla uydular ve uydu fırlatma istasyonunu,uçak gemisini,isimlerini açıklamasak daha iyi olacak olan bütün uzun menzillilerin milyonlarca adedini savunma sanayimizin üretmesini Türk Birliğinin Kurulmasından önce çok değerli ve güzel olacaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 27.02.2015 23:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.