Bugünkü
Takvim

Gurbetçilere ırkçı mektup

ABONE OL
Gurbetçilere ırkçı mektup
BREMEN'deki hoşgörü, herkesi etkiledi. Ancak ırkçı Almanlar hala devredeydi. Lübeck kenti Moisling semtindeki bazı Türk ailelerinin evlerine tehdit mektupları atılmaya başlandı. Mektupta, "Geldiğiniz yere, berbat memleketinize defolup gidin" şeklinde Almanca ve Arapça ifadeler yazıldığı belirtildi. Posta kutularından karikatür çıktığı da açıklandı. Olayın ardından Moisling SPD İlçe Teşkilatı önceki gün bir miting düzenledi. Mitingdeki konuşmalarda kentte yabancı düşmanlığına şans tanınmayacağı ifade edildi.

İSVİÇRE'DE AYRIMCILIK
İsviçre'nin Valais Kantonunda Müslüman göçmenleri hedef alan bir karara imza atıldı. Okullarda öğrencilerin başlarının ve yüzlerinin açık olması istendi. Bu nedenle türban yasağı getirildi. Söz konusu karar, ülke genelinde büyük tepki topladı. "Bu tam anlamıyla ayrımcılık" yorumları yapıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.