Bugünkü
Takvim

Kanlı karnaval

Haiti Karnavalı faciaya dönüştü. Gösteri aracı yüksek gerilim hattına temas edince 20 kişi öldü, 78 kişi de yaralandı

ABONE OL
Kanlı karnaval
Karayip Denizi'ndeki ada ülkelerinden Haiti'de yüksek gerilim hattına takılan karnaval aracı, faciaya davetiye çıkarttı. Elektrik akımına kapılan 20 kişi yaşamını yitirdi. Haiti'nin başkenti Port-Au-Prince'de binlerce kişi karnavala katılmak için sokaklara döküldü. Karnaval aracının yüksek gerilim hattına temas etmesi sonucu can pazarı yaşandı. Ölü sayısının 20'ye ulaştığı, 78 kişinin ise ağır şekilde yaralandığı öğrenildi. Karnavalı seyreden Natasha Saint Fleur, "Yüksek gerilim hattının düştüğünü gördüm. Bir anda kıvılcımlar çıkmaya başladı. Herkes çığlık atıyor ve koşuyordu" dedi. Doktor Joel Desire, kazada bazı kişilerin elektrik çarpması nedeniyle, bazılarının da çıkan panikte ezilerek öldüğünü söyledi. Ülkede 3 gün yas ilan edildi. Yerel müzik ve dans gösterilerinin sahnelendiği Haiti Karnavalı, 1804'ten beri düzenleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.