Bugünkü
Takvim

ABD 30 ülkede siber casusluk yapıyor

ABONE OL
ABD 30 ülkede siber casusluk yapıyor
ABD istihbarat birimlerinin 30'dan fazla ülkedeki bilgisayarları daimi olarak gözlemlemek ve sabote etmek için casus yazılım kullandığı ortaya çıktı. Kaspersky Lab adlı Rus yazılım güvenliği firmasının Meksika'da düzenlenen bir konferansta yaptığı açıklamaya göre, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) ve ABD Ordusu Siber Komutanlığı, nükleer programını denetlediği ülkelerin bilgisayarlarına daimi olarak sızdı. Rapora göre ABD, aralarında Türkiye'nin de olduğu 30 ülkedeki kişisel bilgisayarlara sızdı. Yazılım, ülkelerdeki bilgisayarların aygıt yazılımına kadar erişerek yaklaşık 20 yıl boyunca sistemleri ya takip etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.