Bugünkü
Takvim

'yi korkusu sardı!

Dışişleri Sözcüsü , Belarus'un başkenti Minsk'te sağlanan ateşkesin başlamasına saatler kala, Rus ordusunun hedeflerini bombalamak üzere Debostava'ya çok sayıda top, roket bataryası ve hava savunma sistemleri sevk etmesinden kaygı duyduklarını söyledi.

  • Dünya
  • 14.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 14.02.2015 18:44
ABONE OL
ABD'yi Rusya korkusu sardı!
Günlük basın brifinginde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Psaki, kalabalık yerleşim yerlerinin de bulunduğu Doğu 'da tarafların temas hattında çatışmaların devam ettiğini kaydetti.

Cumartesi günü resmen devreye girecek olan ateşkes öncesinde bu çatışmaların yaşanmasını kaygı verici olarak niteleyen Psaki, son bir kaç gün içerisinde sınırından çok sayıda ağır silah ve mühimmat geçtiğini iddia etti.

Bu durumun Minsk'te varılan mutabakatın ruhuna yakışmadığını dile getiren Psaki, "Rus ordusu Ukrayna hedeflerini bombalamak üzere Debostava'ya çok sayıda top ve roket bataryasını sevk etti. Bu mühimmatın ayrılıkçılara ait olmadığından ve Rus ordusuna ait olduğundan eminiz. Rus ordusu aynı zamanda Debostava yakınlarına hava savunma sistemleri konuşlandırdı. Bunların da ayrılıkçılara değil Rus ordusuna ait olduğundan eminiz" dedi.

Psaki ayrıca Rus birliklerinin Ukrayna sınırında, Doğu Ukrayna'daki ayrılıkçı gruplara ulaştırmak üzere büyük silah sevkiyatı yapmaya hazırlandığını belirtti.

Tüm bu bilgilerin kaynaklarının sorulması üzerine Psaki, bu istihbaratı herhangi bir devlet veya gruptan almadıklarını, 'nin kendi istihbarat birimlerinin sağladığını ifade etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, dün gece Belarus'un Başkenti Minsk'te bir araya gelmiş, AGİT gözleminde varılan anlaşmaya göre, 15 Şubat'taki ateşkesin yanı sıra bölgedeki ağır silahların bugünkü konumundan 19 Eylül 2014'teki Minsk Mutabakatı'nda varılan çizgiye geri çekilmesi konusunda uzlaşıya varmışlardı.

kalan karakter 1000

yaldiz yaldiz

RUSYA BASLASIN BIZ BATIDAKI DÜSMANLARI SORGUYA CEKELIM.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 15.02.2015 00:08
Vah det Vah det

II. Dünya Savaşı sonrasında, üç galip ülke adına dünyanın yeni çatısını meydana getirmek için Franklin D. Roosevelt (ABD), Joseph Stalin (SSCB) ve W. Churchill'in (İngiltere) 4-11 Şubat 1945'te, SSCB'nin önde gelen tatil yeri Yalta'nın 3 kilometre güneyinde bulunan Livadia Sarayı'nda biraraya gelirler.Yalta Konferansı olarak adlandırılan toplantının ana ekseni II. Dünya Savaşı sonrası Avrupa'nın yeni düzeni ve Avrupa topraklarının yeniden şekillendirilmesi üzerinedir.Konferansın başlıca konuları, Polonya topraklarının değişimi, Almanya'nın bölünmesi ve SSCB'nin Japon İmparatorluğu'na savaş ilan etmesi idi.Rusya'nın ekonomik kalkınmasının nasıl sağlanacağı, 19O5'te uğradığı toprak kaybının nasıl giderileceği, Almanya'nın ilerideki muhtemel saldırısı karşısında Rusya'nın güvenliği için tedbirin nasıl alınacağıydı.Almanya üç işgal bölgesine ayrılacak, fakat İngiltere ve Amerika kendi bölgelerinde Fransa'ya da bir kısım bırakacaklardı.Masada İngiltere ve ABD yoklar.Nazi köpekleri var....

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 14.02.2015 20:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.