Bugünkü
Takvim

Suriye'de öldü

Suriye'den üzücü haber geldi. ABD Başkanı Obama, 'in elindeki rehine Kayla Jean Mueller'in öldüğünü bildirdi.

Yardım meleği Suriye'de öldü
ABD Başkanı Barack Obama, terör örgütü IŞİD'in alıkoyduğu ve koalisyon ülkelerinin Suriye'deki hava saldırısında öldüğü öne sürülen Kayla Jean Mueller'in ailesine başsağlığı diledi. Obama, yaptığı yazılı açıklamada, "Mueller'in öldüğünü öğrenmekten derin üzüntü duyuyoruz. lar adına, Michelle (Obama) ve ben, Kayla'nın ailesine ve sevenlerine en içten taziyelerimizi sunuyoruz" dedi. Dünyanın birçok yerinde gönüllü olarak çalışan Mueller'in hayatını insanlara yardım etmeye adadığını belirten Obama, suçluların yakalanıp adalete teslim edileceğini belirtti. Mueller'in ailesi de, IŞİD'in kendilerine kızlarının ölümünü bildirdiklerini belirtti. Terör örgütü IŞİD, Mueller'in Ürdün'ün hava saldırılarında Rakka'da öldürüldüğünü ileri sürmüş, Ürdün ise bunu propaganda olarak nitelendirip iddiayı reddetmişti. Yasal yollardan 2013'te Türkiye'den Suriye'ye geçen Mueller'le kaçırıldıktan 9 ay sonra Mayıs 2014'te irtibat kurulmuştu. IŞİD, Muller'e karşılık fidye ve rehine takası istiyordu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.