Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 08.02.2015 Gazete
ABONE OL

İngiliz'in yalanı

İngiliz'in yalanı
İngiltere'de halkın İslam dinine karşı olan önyargılarını ortadan kaldırmak amacıyla düzenlenen "Camimi ziyaret et" isimli etkinlik kapsamında gittiği 'nden "kovulduğunu" iddia eden Channel 4 televizyon kanalı spikeri Cathy Newman'ın yanlış adrese gittiği ve Streatham Camii'nin söz konusu etkinliğe katılmadığı ortaya çıkmıştı. Güvenlik kamerası görüntüleri ise olayların Newman'ın anlattığı şekilde gerçekleşmediğini ortaya koydu. Görüntülerde Newman'ın camiye girdiği ve cemaatten bir kişiye bazı sorular sorduğu görüldü. Gazetecinin yanlış camide olduğunu anlayan adamın ona yol tarif etmeye çalıştığı tespit edilirken, kısa süre sonra gazetecinin tek başına ve hiçbir zorlamaya maruz kalmadan mekanı terk ettiği görüldü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.