Bugünkü
Takvim

O ülkede oldu

'de Şii Husi hareketi, parlamentoyu feshedip yönetimi devraldığını açıkladı.

  • Dünya
  • 06.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 06.02.2015 19:00
ABONE OL
O ülkede darbe oldu
Husiler adına televizyonda yayınlanan açıklamada, geçiş döneminde başkanlık konseyinin hükümet olarak görev yapacağı duyuruldu. Beş üyeden oluşan başkanlık konseyinin, iki yıl iktidarda kalacak bir geçici hükümet kuracağı belirtildi.

Lağvedilen 551 üyeli parlamentonun yerine de ulusal konseyin kurulacağı açıklandı.

'de Eylül ayından bu yana başkent Sana'nın kontrolü Husilerdeydi. Geçen ay başkent Sana'daki cumhurbaşkanlığı sarayını ve birçok hükümet binasını basarak ele geçiren silahlı Husi milisler, Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi ve Halid Mahfuz Bahhah'ı istifaya zorlamıştı.

Yönetimin devralındığına dair yapılan açıklama, BM öncülüğündeki barış görüşmelerinin başarısız olmasının ardından geldi.

kalan karakter 1000

en en

en iyisi dabe degil yuzde 80 siiler azinlik yönetiyor hak yerini buldu her sey darbe degil bu cok daha hayirli yemen icin yoksa ic savasa gidecek elkaidasi terörislerin yatagi oldu degisik devletlerinde oyuncagi olmustu masa olarakkulaniyorlardi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 07.02.2015 00:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.